Sposoby na pluskwy domowe

Pluskwy domowe mogą pojawić się w każdym mieszkaniu czy hotelu, a ich obecność może być prawdziwym problemem dla domowników. Oznaki inwazji tych owadów to ślady na ciele pogryzionych przez nie osób, a także pozostałości krwi na pościeli i pozostawione przez pluskwy pancerzyki lub odchody. Ludzie i zwierzęta są żywicielami pluskiew, więc żyją one głównie w okolicach łóżek – mogą bytować w materacu, pościeli i zakamarkach mebli. Domowe sposoby pozbycia się pluskiew wymagają dużo czasu i konsekwencji, jednak dokładnie przeprowadzone działania mogą przynieść dobre efekty.

Znalezienie pluskiew
Aby usunąć pluskwy domowe, należy najpierw znaleźć wszystkie miejsca, w których się zadomowiły. W tym celu trzeba rozłożyć wszystkie łóżka i kanapy, na których znalazły się pluskwy, sprawdzić ich szczeliny, pościel i materace, a także listwy przypodłogowe, szafki i wszystkie inne meble. Szczególnie ważne jest przejrzenie szczelin mebli, pęknięć i dziur w ich obiciach.

Odkurzanie
Po znalezieniu wszystkich uszkodzeń mebli i materiałów, należy je dokładnie odkurzyć. Konieczne jest odkurzenie każdego dywanu, mebla i jego zakamarków w całym domu, aby pozbyć się jak największej ilości pluskiew.

Pranie
Pościele, ubrania, dywany, obicia materaców i mebli należy wyprać w jak najwyższej temperaturze, a następnie wysuszyć przy użyciu gorącego powietrza, aby wysoka temperatura zabiła dorosłe pluskwy i ich jaja.

Gorąca para
Po odkurzeniu wszystkich mebli, dywanów i zakamarków należy wyczyścić je przy użyciu pary wodnej. Urządzenia czyszczącego parą wodną trzeba używać codziennie przez kilka tygodni, stosując gorącą parę przez kilka sekund w każdej szczelinie mebli.

Zamrażanie
Mniejsze przedmioty można zapakować w foliowe torby i umieścić w zamrażarce na kilkanaście dni. Niska temperatura może zabić przetrwałe pluskwy.

Profesjonalna dezynsekcja
Zlikwidowanie pluskiew często wymaga użycia środków owadobójczych, które można zakupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, a jeśli samodzielne próby pozbycia się owadów nie przynoszą skutku, konieczna może się okazać wizyta specjalistycznej firmy, zajmującej się dezynsekcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here