Koloryzacja włosów

Jeśli masz ochotę na zmianę swojego wyglądu, najłatwiej jest „zrobić coś z włosami”. Jest w tym wiele prawdy, że fryzura potrafi dodać lub ująć nam wiele lat, a już na pewno potrafi odmienić wygląd twarzy nie do poznania. Możesz iść do fryzjera lub próbować metamorfozy fryzury na własną rękę. Jeśli chodzi o cięcie, nie polecałabym robić tego samemu (chyba, że chodzi tylko o podcięcie końcówek lub obcięcie maszynką do włosów na jedną długość – tego typu zabiegi są dość proste w wykonaniu, jednak najlepiej, żeby zrobił to ktoś inny), chociaż w internecie można znaleźć mnóstwo tutoriali, jak własnoręcznie obciąć sobie włosy. Natomiast farbowanie jest zupełnie inną sprawą. Jeśli zdecydujemy się na jeden kolor farby do włosów, to w drogerii jest dostępnych wiele rodzajów tego typu preparatów do samodzielnego użycia w domu.

Generalnie farby dostępne w drogerii, których możesz użyć sama w domu, dzielą się w zależności od ich stopnia trwałości i pozostawania na włosach. Pierwszy rodzaj są to tak zwane „szamponetki”, czyli szampony koloryzujące, które teoretycznie zmywają się po jednym myciu. Jednak zazwyczaj po jednym umyciu włosy nie powracają do dawnego odcienia, chociaż nie są już również w tym kolorze, co zastosowany szampon koloryzujący. Drugi rodzaj farb do włosów ma średnią trwałość i zmywa się po kilku do kilkunastu myć. I trzeci rodzaj, farby do włosów, w zasadzie nie powinny zmieniać swojego koloru po myciu włosów.

Wybierając kolor farby do włosów przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaki kolor włosów posiadasz obecnie. Na pudełku z farbą do włosów jest zazwyczaj pokazany efekt, jaki osiągnie się stosując daną farbę zarówno na ciemniejszych, jak i jaśniejszych włosach. W drogeriach często dostępne są również wzorniki kolorów. Niemniej zawsze należy pamiętać, że rezultat koloryzacji, szczególnie takiej wykonywanej własnoręcznie w domu, może dalece odbiegać od oczekiwanego.

Dzisiejsze kolory farb do włosów są bardzo zróżnicowane. Można wybierać między blondami (ciepłymi, platynowymi, rudymi), czerwieniami (na przykład burgundowym, czerwień granatu), brązami czy czerniami, ale są również bardziej szalone kolory, takie jak niebieski, zielony czy różowy. Szczególnie modne stało się farbowanie włosów na pastelowe kolory wśród nastolatków, więc taki kolor farby do włosów zazwyczaj wybierają uczennice, ale również uczniowie podczas wakacji (bo w większości szkół malowanie włosów podczas roku szkolnego jest zabronione pod rygorem obniżenia oceny z zachowania).

Tak jak napisałam powyżej, farbowanie włosów można wykonać samemu w zaciszu domowym, jest do tego sporo preparatów ogólnodostępnych. Ja jednak polecam wizytę u sprawdzonej fryzjerki. Używa ona profesjonalnych farb do włosów, które nie wymywają się po kilku umyciach, ponadto jej doświadczenie pozwoli w przybliżeniu ocenić efekt końcowy realizacji danego pomysłu. Za farbowanie włosów trzeba będzie zapłacić trochę więcej niż za strzyżenie, ale myślę, że będzie to dobra inwestycja w poprawę naszego wizerunku, a co za tym idzie również samopoczucia.

www.alterstyl.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here