Farbowanie włosów-wszystko, co musisz wiedzieć.

W obecnych czasach nikogo nie dziwi już, gdy zobaczy, że czyjeś włosy mają inny kolor niż poprzednio. Farbowanie włosów stało się bardzo popularne w ostatnich latach i nie wzbudza już kontrowersji.

Na chwilę obecną, w praktycznie każdym większym mieście w Polsce można znaleźć salony mające w swojej ofercie zabieg farbowania włosów. Także w mniejszych miejscowościach coraz łatwiej o tego typu usługi. Mimo że farbowanie włosów to głównie domena kobiet, coraz częściej zabieg ten wykonują także mężczyźni. Powód jest jednak zawsze ten sam-uważamy, że z innym kolorem włosów będzie nam po prostu bardziej do twarzy. Bardzo popularne wśród kobiet jest na przykład farbowanie włosów na kolor blond. Zabieg można przeprowadzić w jednym ze wspomnianych już wcześniej salonów, jednak co raz więcej osób decyduje się na kupno zestawu do farbowania włosów samodzielnie.

O ile zmiana koloru włosów na inny naturalny kolor nie dziwi już nikogo, wciąż dla wielu osób wydaje się dziwnym pomysł, aby zmienić kolor włosów na przykład na różowe bądź niebieskie. Moda na farbowanie włosów na takie właśnie kolory jest szczególnie popularna wśród przedstawicieli różnych subkultur. Punkowa dziewczyna z różowym irokezem czy długimi czerwonymi włosami to częsty widok, jeśli oczywiście mamy kontakt z ludźmi z takich środowisk.

Można w tym momencie zapytać, ile to wszystko kosztuje. Ktoś mógłby pomyśleć, że takie ekstrawaganckie zabiegi to kosztowna sprawa, jednak jest to przekonanie bardzo błędne. O ile rzeczywiście farbowanie włosów w jednym z topowych salonów kosmetycznych w Warszawie może zaboleć naszą kieszeń, trzeba pamiętać, że jak już było wspomniane wcześniej, możemy zmienić kolor naszych włosów sami. Dla przykładu niebieska farba do włosów, jedna z najtańszych obecnie na rynku, to koszt około dziesięciu złotych. Droższe specyfiki kosztują już znacznie więcej, jednak tutaj dochodzimy do kwestii jakości. Najtańsze farby do włosów często dają niezbyt zadowalający efekt. Kolor jest matowy, słaby i nietrwały. Dlatego warto wydać więcej pieniędzy, by móc cieszyć się lepszą jakością naszego nowego koloru włosów, w dodatku przez znacznie dłuższy czas.

W całej dyskusji o farbowaniu należy jednak wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii-zdrowiu naszych włosów. Farbowanie stopniowo osłabia kondycję naszych włosów, tym bardziej że zabieg musi być co jakiś czas powtarzany, aby efekt był trwały. Osoby farbujące swoje włosy regularnie, używają często różnych odżywek do włosów, bądź innych produktów mających uchronić ich włosy od konsekwencji farbowania. To nie tylko dodatkowy koszt finansowy, ale także strata czasu. Każda osoba farbująca swoje włosy, chcąca jednocześnie zadbać o ich zdrowie, poświęca na ich codzienną pielęgnację znacznie więcej czasu niż przeciętny człowiek.

Rozważając zmianę koloru włosów, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Możliwość zmiany koloru naszych włosów na taki, który będzie bardziej pasował do naszej urody to naprawdę świetna sprawa, jednak jak wszystkie tego typu zabiegi, ma swoją cenę.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here