Jak przeprosić dziewczynę

Zdarza się, że nawet gdy bardzo zależy nam na jakiejś osobie, możemy ją obrazić. Czasem wystarczy jakieś nieprzemyślane słowo czy zachowanie, by bliska osoba poczuła się urażona czy wręcz śmiertelnie się obraziła. Warto zrobić wszystko, by jak najszybciej to zmienić.

WAŻNA ROZMOWA

Często bywa tak, szczególnie z dziewczynami, że nie wiadomo, z jakiego powodu się obraziły. Najlepiej wtedy nie unikać rozmowy i zapytać wprost. Niestety kobiety zazwyczaj uważają, że partner powinien czytać w ich myślach i na pytanie ” Dlaczego jesteś obrażona? ” mają zwyczaj odpowiadać ” Powinieneś sam wiedzieć” lub ” Domyśl się”. Gdy jednak żaden powód obrazy nie przychodzi do głowy, warto zapytać przyjaciółkę dziewczyny (jest pewne, że już się jej zwierzyła). Musimy tylko dobrze ją znać i mieć pewność, że nie jest żadną intrygantką i rzeczywiście chce nam pomóc. W przeciwnym razie lepiej nie ryzykować.

NAPISZ LIST

Jeśli „obrażalska” nie chce rozmawiać i nie ma możliwości, by ją przeprosić osobiście (bez względu czy znamy powód obrazy, czy też nie) dobrym sposobem jest napisać list. Nie chodzi tu oczywiście o wiadomość na facebooku czy smsa, lecz tradycyjny list wysłany pocztą. Nawet, gdy dziewczyna nie odbiera od chłopaka wiadomości w telefonie i usunęła go ze znajomych na portalu społecznościowym, na pewno zaintryguje ją list znaleziony w skrzynce pocztowej.

WAŻNA FORMA

Każda dziewczyna, nawet ta najbardziej wyzwolona, która nie uznaje sukienek i jeździ motocyklem, ma w sobie coś z romantyczki. Dlatego jest niemal pewne, że zrobi na niej wrażenie list napisany na ładnym papierze (może być pachnący) i najlepiej odręcznie. Jeśli jednak nadawca listu maże jak kura pazurem lub robi błędy ortograficzne, lepiej niech napisze tekst jakąś ozdobną czcionką na komputerze i koniecznie z wykorzystaniem funkcji autokorekty.

CO NAPISAĆ

Każdy zna upodobania osoby, którą chce przeprosić. Jeśli jest to dziewczyna poważna, stonowana, lepiej w takim tonie utrzymać list. Gdy pisze się do osoby, która ciągle się śmieje i żartuje, warto się wysilić i utrzymać list w żartobliwym stylu. Oczywiście przepraszać, przepraszać i …przepraszać. Na koniec można zamieścić krótki wiersz, wesoły lub poważny, najlepiej ułożony przez autora. Takie przeprosiny przyjmie każda dziewczyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here