psi hotel
fot. pexels.com

Dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas szukania tego najlepszego hotelu dla twojego psa. Opowiemy o głównych aspektach, które mają znaczenie i sprawią, że nie Ty i Twój pies nie będziecie zawiedzeni z tej usługi!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-z-psem/ 

Hotel domowy vs indywidualny

Hotele dla psów można podzielić na dwa rodzaje – domowy i jako indywidualny pokój. Hotel domowy polega na tym, że jest to tak naprawdę większy dom, w którym właściciele przyjmują pieski, aby opiekować się nimi na czas wyjazdu ich właścicieli. Psy towarzyszą im cały czas i wszyscy wspólnie spędzają czas. Z kolei hotele, jako indywidualne pokoje przyjmują postać hoteli dla ludzi. Otóż psom wynajmuje się pojedyncze małe pokoiki (wielkość jest zależna od rasy psa) i tam spędzają czas, oczywiście pod nadzorem opiekunów. Jeśli masz pewność, co do hotelu domowego i np. zaprzyjaźnionych właścicieli – opiekunów, to możesz skorzystać z takiego rozwiązania. Jeśli jednak nie, to pamiętaj, że hotele dla psów są to bardzo profesjonalnie miejsca i nie ma co się obawiać, że nie będziesz zadowolony z usługi, o ile oczywiście wybierzesz sprawdzone miejsce.

Sprawdź samodzielnie wybrany psi hotel

Jednym ze sposobów na sprawdzenie czy dany psi hotel jest w porządku jest to, aby poczytać o nim w Internecie, sprawdzić opinie itd. Pamiętaj jednak, że każdy pies jest inny i nie chodzi tutaj wcale o rasę, ale o temperament wynikający z tego, jak przebiega obcowanie z psem na co dzień przez właścicieli. Z tego względu warto na próbę, np. na jeden dzień wynająć pokój dla psa i zobaczyć, jak zareaguje. Innym sposobem jest to, aby pojechać do psiego hotelu i obejrzeć go, zobaczyć jak wygląda, zapytać jak opiekuje się psami. Taki bezpośredni kontakt może sprawić, że bliżej poznasz właścicieli czy też osoby tam pracujące i przekonasz się do tego miejsca lub zwyczajnie zrezygnujesz z niego.

Bardzo nieodpowiedzialnym podejściem jest wysłanie psa do przypadkowego hotelu, bez sprawdzania jego opinii, standardów i certyfikatów. Możesz w ten sposób narazić psa na poważne traumy, które sprawią, że będzie mu trudniej następnym razem zasymilować się w kolejnym psim hotelu.

Przeczytaj też: http://www.innebrzmienia.pl/jak-sie-spakowac-na-wakacje-aby-niczego-nie-zapomniec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here