Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

0
1830

Cyberpunk 2077 to jeden z najgorętszych tytułów świata gier roku 2020. Produkcja stworzona przez CD Projekt RED, który zasłynął już ze znanej na całym świecie sagi o Wiedźminie, nie zawiodła fanów fabularnych gier akcji, osadzonych w futurystycznej przyszłości.

  1. Pomysł na grę powiązany z Wiedźminem
  2. Fabuła Cyberpunk 2077
  3. RPG, FPS
  4. Dane sprzętowe
  5. Gdzie kupić Cyberpunk 2077?

Zagorzałym zwolennikom produkcji CD Projekt Red przyszło czekać na Cyberpunk 2077 aż 8 lat! Pierwsze prace nad tym tytułem ruszyły bowiem w połowie 2012 roku. Pierwszy termin premiery, który zaplanowano na 2016 rok, nie doszedł do skutku, a ostatecznie gra ujrzy światło dzienne 17 września 2020.

Pomysł na grę powiązany z Wiedźminem

Po sukcesie, jaki odniosły kolejne wersje gry Wiedźmin, CD Projekt Red rozpoczął poszukiwania nowego uniwersum, wokół którego można by zbudować kolejną serię gier, tworzoną równolegle do Wiedźmina, jednak charakteryzującą się większym potencjałem komercyjnym. Ze względu na to, że fabuła Wiedźmina toczy się w przeszłości, obiektem zainteresowania studia stały się uniwersa z przyszłości. Tak powstał pomysł, aby sięgnąć po klasykę tego gatunku, czyli Cyberpunk 2020, którego twórcą jest Mike Pondsmith, i na tym uniwersum zbudować nową produkcję. Nad obecnym kształtem gry pracowało kilkaset osób, a koszty produkcji znacznie przekroczyły te poniesione na produkcję ostatniej gry z serii Wiedźmin.

Fabuła Cyberpunk 2077

Fabuła gry Cyberpunk 2077 toczy się w otwartym uniwersum w przyszłości. Gracz wciela się w postać uzbrojonego najemnika – V, którego zadaniem jest odnalezienie i zdobycie implantu, będącego kluczem do nieśmiertelności. Jako V, gracz porusza się po futurystycznym, dystopijnym mieście Night City. Każda decyzja podjęta w grze wpływa na przyszłość tego miasta i aktualnie toczące się w nim wydarzenia. Gracz jest więc tytułowym Cyberpunkiem, wolnym strzelcem, sprytnym i niebezpiecznym, którego celem jest nie tylko zdobycie nieśmiertelności, ale też walka z korporacjami, które rządzą w Night City. W grze nie brakuje nowoczesnej broni, szybkich aut i trzymających w napięciu zwrotów akcji.

RPG, FPS

Na pojawienie się na rynku Cyberpunk 2077 czekają fani gier RPG i FPS. Gracz steruje swoją postacią pierwszoosobowo, a więc świat gry widzi oczami swojej postaci, dzięki czemu można bez reszty się z nią utożsamić. Taka perspektywa oznacza ograniczone pole widzenia, analogiczne do pola widzenia ludzkiego wzroku, co podczas gry jest źródłem wielu niespodzianek. Gracz musi zachować pełne skupienie, uważać na czyhające na niego niebezpieczeństwa i wrogów, którzy nieustannie próbują przeszkodzić mu w wykonaniu misji zdobycia implantu nieśmiertelności. Jak przystało na prawdziwą grę RPG, postać będzie można rozwijać przez zdobywanie nowych wszczepów (umiejętności). Dodatkowo, gracz uczestniczy w grze bardzo aktywnie, biorąc udział w dialogach i podejmując decyzje, które zaważą na jego dalszych losach.

Dane sprzętowe

Aby czerpać przyjemność z gry i korzystać ze wszystkich graficznych detali w najwyższej jakości, trzeba przygotować się na konieczność dostosowania do wymagań sprzętowych, czyli zdobycie:

  • systemu operacyjnego Windows 7/8/10 64-Bit,
  • procesora Intel Core 7-8700K 3.7 GHz,
  • karty graficznej minimum 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56,
  • pamięci RAM 16GB.

Gdzie kupić Cyberpunk 2077?

Najgorętszy tytuł w świecie gier roku 2020 zostanie wydany w wersji na PC, Xbox One i PS 4. Cyberpunk 2077 będzie można kupić m.in. na stronie producenta, Steamie i Epic Games Store.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here