Domowe sposoby na karaluchy

Karaczan wschodni, czyli karaluch, jest owadem, który żyje w miejscach, w których znajdują się produkty spożywcze. Miejscami bytowania karaluchów mogą być kuchnie, piwnice, spiżarnie, a także inne ciemne i wilgotne miejsca, takie jak szczeliny w łazienkach. Obecność karaluchów w domu może być niebezpieczna, gdyż owady te mogą przenosić różnego rodzaju choroby. Z tego powodu powinno się zadbać o ich wytępienie najszybciej, jak to możliwe. Jeżeli karaluchy zadomowiły się w jednym z pomieszczeń niedawno lub jest ich niewiele, można zastosować naturalne i bezpieczne metody ich likwidacji.

Utrzymywanie czystości
Karaluchy mogą bytować tylko w miejscach, w których znajduje się pożywienie dla nich. Mogą to być pozostałości jedzenia lub słodkich napojów, znajdujące się w różnych zakamarkach. Aby pozbyć się karaluchów [w zależności od tekstu], trzeba po pierwsze zadbać o czystość w domu. Niezbędne będzie dokładne odkurzenie, umycie wszystkich podłóg i szafek.

Bezpieczny środek na karaluchy
Jedną z substancji, która pomoże zlikwidować karaluchy, jest kwas borowy, który nabyć można w sklepach chemicznych lub aptekach. Zakupioną substancję należy połączyć z cukrem i wsypać do małych pojemników. Otwarte pojemniki z taką mieszaniną trzeba umieścić w miejscach, w które mogą dostać się karaluchy, czyli w szafkach i ciemnych zakamarkach. Po jakimś czasie karaluchy powinny zniknąć. Kwas borowy jest substancją niegroźną dla ludzi i zwierząt, co powoduje, że można go stosować samodzielnie, bez obaw o bezpieczeństwo i zdrowie domowników.
Do samodzielnego zwalczania karaluchów można też zakupić odpowiednie środki owadobójcze. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Kiedy zawiodą domowe sposoby
Jeśli karaluchów jest w domu bardzo dużo, jedynym sposobem na ich zlikwidowanie jest profesjonalna dezynsekcja, wykonywana przez specjalistów. Jednak środki chemiczne stosowane przez firmy, zajmujące się dezynsekcją, są bardzo agresywne, a ich użycie wiąże się często z koniecznością opuszczenia mieszkania na pewien czas. Substancje te mogą być szkodliwe dla dzieci lub zwierząt domowych, ale w niektórych sytuacjach zastosowanie ich jest jedynym sposobem pozbycia się szkodników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here