Jak się pozbyć zapachu moczu?

W domu, w którym przebywają zwierzęta lub małe dzieci zdarza się, że kanapa, łóżko czy dywan zostają zaplamione moczem. Samą plamę można łatwo zmyć, jednak przykry zapach moczu pozostaje czasami na bardzo długo. Aby pozbyć się zapachu moczu [w zależności od tekstu] należy wykorzystać jedną z łatwo dostępnych substancji.

1. Specjalistyczne preparaty
Najłatwiejszą metodą pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z miękkiej powierzchni jest użycie środka przeznaczonego do usuwania moczu. Substancję taką można znaleźć bez problemu w internecie lub sklepie zoologicznym. Preparaty te najczęściej mają postać wygodnego sprayu lub płynu, który należy nanieść na plamę. Sposób stosowania kupionego specyfiku jest wyjaśniony na opakowaniu lub w załączonej instrukcji.

2. Naturalne metody
Pozbycie się zapachu moczu jest możliwe również przy użyciu naturalnych substancji, takich jak ocet, mąka kukurydziana, sok z cytryny lub soda spożywcza. Wybrany produkt należy rozpuścić w wodzie i za pomocą szmatki nanieść na powierzchnię, na której znalazł się mocz. Po kilku minutach roztwór należy zmyć z czyszczonej powierzchni czystą wodą, a następnie wytrzeć do sucha chłonną ściereczką.

3. Produkty z drogerii
Pozbycie się zapachu moczu z mebli jest możliwe przy użyciu środków dostępnych w drogeriach. Wykorzystać można płyn do płukania ust lub wybielacz. Wybraną substancję trzeba rozpuścić w wodzie i przetrzeć nią plamę, a następnie wytrzeć i wysuszyć.

4. Inne środki chemiczne
Woda utleniona również jest środkiem przydatnym przy usuwaniu zapachu moczu. Kilka kropel wody utlenionej należy nanieść na szmatkę i wytrzeć nią zabrudzone miejsce. Można także wykorzystać roztwór amoniaku i mydła, który skutecznie usunie każdy nieprzyjemny zapach.

Przed użyciem jednej z wymienionych metod trzeba upewnić się, że wybrana substancja nie zniszczy czyszczonego materiału. Najlepiej wypróbować specyfik na niewidocznym elemencie czyszczonej powierzchni. Jeśli substancja nie wpływa na wygląd materiału, oznacza to, że można jej użyć na plamie. W przypadku łóżka czy kanapy ważne jest też zadbanie o wysuszenie mebla. Umyte miejsce trzeba dokładnie wytrzeć, aby nie pozostało w nim zbyt dużo wilgoci. Jeśli mimo to powierzchnia nadal jest mokra, można wysuszyć ją przy użyciu suszarki do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here