Co to jest WIFI

Wifi to bardzo istotna rzecz, bez której chyba większość osób nie wyobraża sobie już normalnego funkcjonowania. Przecież tak naprawdę ciągłe podłączenie do WIFI daje ogromne możliwości i pozwala na wyszukiwanie znaczących informacji, które okazują się bardzo pomocne w codziennym życiu.

Co to jest wifi?

Wi-Fi jest to technologia, która w prosty i przede wszystkim dostępny sposób umożliwia dostęp do internetu metodą bezprzewodową, która jest bardzo wygodna i polecana we współczesnych czasach. Zasięg sieci jest ogromny i tak naprawdę ograniczony jest od kilku metrów do nawet kilku kilometrów, co jest zaskakująco dobrym wynikiem. Funkcję Wi-Fi mogą mieć różne urządzenia, nie tylko komputery czy telefony, ale także drukarki, lodówki, pralki, a nawet grille, o czym na pewno nie wie każdy! Warto jednak o tym wspominać i uświadamiać ludzi o tym, jak wielką rolę odgrywa sieć WIFI i jak wiele sprzętów korzysta z niej na co dzień.
Samo hasło WiFi jest skrótem, który tak naprawdę niewiele znaczy dla osób, które na co dzień mają niewiele wspólnego z elektroniką. Rozwinięcie tego skrótu brzmi po prostu „Wireless Fidelity”, co można przetłumaczyć jako bezprzewodowa dokładność. Mówi to całkiem wiele, prawda? W końcu Wifi znaleźć można już w prawie każdym miejscu na świecie oraz coraz więcej osób ma stały dostęp do internetu bez żadnych problemów. Śmiało można powiedzieć więc, że rozwój wifi cały czas idzie do przodu i nic nie zapowiada się na to, aby ta tendencja miała kiedykolwiek się zatrzymać.

www.yoggi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here