Co się przyda do szpitala na poród?

Każdy rodzic oczekujący przyjścia dziecka na świat staje przed wyzwaniem spakowania potrzebnych rzeczy do szpitala, jednak nie wszystko, co przyjdzie nam do głowy jest niezbędne podczas pobytu w szpitalu.

Co do szpitala na poród? Podczas porodu przyda nam się koszula lub długa koszulka, jednak nie warto inwestować w nową, a raczej użyć starej, ponieważ może ona ulec zniszczeniu. Na salę porodową udajemy się w samej koszuli, ale możemy zabrać ze sobą szlafrok, który będzie nam służył za poduszkę. Oprócz tego warto mieć pod ręką coś do picia, najlepiej wodę w butelce typu niekapek, ponieważ z niej będzie nam najłatwiej napić się podczas porodu. Jeżeli martwicie się o jedzenie, to nie trzeba sobie tym zawracać głowy, ponieważ bardzo rzadko kobieta na porodówce myśli o głodzie lub o jedzeniu. Czasami na sali porodowej może przydać się ręcznik. Dzieje się tak wtedy, gdy położna zaleca prysznic przed podłączeniem do sprzętu. Bardzo ważnym elementem przydającym się na sali porodowej jest obecność i wsparcie bliskiej osoby (najlepiej ojca dziecka), ponieważ ułatwia to kobiecie zniesienie porodu.

Z pewnością na sali porodowej oraz poporodowej nie przyda się nam czajnik i ogromna ilość jedzenia, ponieważ każdy odwiedzający pacjenta zazwyczaj przynosi mu coś do zjedzenia, a ponadto szpital zapewnia wyżywienie. Nie warto również zabierać mleka modyfikowanego dla noworodka, bo szpital jest wyposażony w gotowe do spożycia mleko. Jeżeli zależy nam, aby dziecko piło z jednego rodzaju butelki od początku, to możemy ją zabrać.

www.nagrodobiorcy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here