Jak sadzić tuje?

Wśród roślin sadzonych w polskich ogrodach największą grupę stanowią oczywiście tuje. Uwielbiamy te przepiękne iglaki. Z chęcią więc sadzimy je w swoich ogrodach, w ten prosty sposób podnosząc wartość i atrakcyjność całej posesji. Tuje, podobnie zresztą jak wszystkie roślinności tego świata, mają jednak swoje specjalne wymagania, którym musimy sprostać, jeżeli chcemy dobrze je uprawiać. Dowiedzmy się zatem, co ile sadzi sie tuje i jak powinniśmy to robić, aby od samego początku zapewnić im idealne warunki do wzrostu i pięknego szybkiego rozwoju.

Sadzenie tych iglastych drzewek możemy rozpocząć już w pierwszych dniach wiosny. Gdy tylko pogoda za oknem zacznie się poprawiać, udajmy się do swojego ogródka i poświęćmy trochę czasu na to, by przygotować go do nadejścia lata. Niektórzy sadzą tuje już w połowie kwietnia, więc jeśli i w tym roku tego miesiąca pogoda będzie nam dopisywać, możemy ją wykorzystać do posadzenia nowych roślin. Bywa jednak i tak, że czasem się z tym spóźnimy, więc zastanawiamy się potem, czy w trakcie innych pór roku wolno jest nam sadzić tuje. A możemy to robić niemalże do końca samej jesieni. Co prawda nie są one w stu procentach odporne na przymrozki, ale dość dobrze radzą sobie w niższych temperaturach.

Przed posadzeniem swoich pierwszych tuj musimy je oczywiście kupić – tutaj zwróćmy się więc w stronę popularnych marketów ogrodniczych. Starajmy się jednak pozyskiwać roślinności ze sprawdzonych źródeł. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że są one w dobrej kondycji.

www.pozytywnazmiana.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here