Blaty do stołów z laminatu HPL - co warto o nich wiedzieć?

Blaty do stołów z laminatu HPL są w dzisiejszych czasach jednymi z najpopularniejszych materiałów, które mają szerokie zastosowanie. Spowodowane jest to nie tylko bardzo atrakcyjną ceną, ale również bardzo szerokim wyborem wykończeń.

Bogaty wybór laminatu

Producenci są w stanie zaoferować swoim klientom blaty matowe, półmatowe, jednokolorowe i połyskujące, które cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Nowością na rynku są blaty imitujące naturalne albo syntetyczne materiały. Na półkach sklepowych można znaleźć oryginalne maty, które emitują metal albo różnorodne gatunki drewna.

Oryginalne blaty do stołów z laminatu HPL doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, ale również w klasycznych aranżacjach wnętrz. W dzisiejszych czasach producenci oferują blaty w dwóch głównych grubościach. Mowa tutaj oczywiście o blatach 28mm i 38mm. Warto wspomnieć również i o tym, że krawędzie płyt laminowanych mogą być ścięte albo zaokrąglone. W tym pierwszym przypadku blaty zabezpieczone są dodatkowo specjalną listwą. Dużą zaletą blatów laminowanych jest to, że bardzo łatwo wycina się w nich otwory, dzięki czemu można zaprojektować naprawdę oryginalne i pomysłowe stoły.

Co warto wiedzieć o laminacie?

Laminat HPL może pochwalić się doskonałą odpornością na wodę, dlatego też nie trzeba obawiać się zalania i nieprzyjemnych plam. Przy ich użytkowaniu pamiętać należy jedynie o tym, że są one odporne na temperaturę 150-170°C. Przy wyższych temperaturach niestety blaty ulegają uszkodzeniu.

Warto wspomnieć także i o tym, że blaty do stołów z laminatu HPL nie płowieją pod wpływem promieniowania UV. Śmiało można stosować także na nich domowe środki czystości. Nawet mocne preparaty nie odbarwiają laminatu i nie ścierają go. Przy pomocy zwykłej ścierki z wodą można usunąć nawet duże plamy po kawie, winie lub tłuszczach.

Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że można je dość łatwo porysować, dlatego też w żadnym wypadku nie można kroić na nich produktów. Zanieczyszczony i uszkodzony blat niestety nadaje się jedynie do wymiany. Nawet dobry stolarz nie będzie w stanie go naprawić. Warto inwestować jedynie w oryginalne blaty do stołów z laminatu HPL, które są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Blaty do stołów z laminatu HPL znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here