Czarter jachtów w Chorwacji- najważniejsze informacje

Żeglarstwo to wyjątkowy sport. Pozwala nam on bowiem zwiedzać wiele zakątków świata, poznać wielu ciekawych ludzi, spędzać aktywnie czas. Szczególnie zaś warto jechać na żagle do Chorwacji. Dlaczego? Jakie są zalety czarteru jachtów w Chorwacji? Co jest wymagane i jak to najlepej załatwić?

Czarter jachtów w Chorwacja – zalety

Na początek warto powiedzieć o rzeczach przyjemnych, czyli o tym, jakie zalety ma taki wypad na żagle do Chorwacji. Otóż przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że kraj ten ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę żeglarską . Znajdują się tam dobrze wyposażone, malownicze miasteczka portowe oraz można łatwo wyczarterować jacht.

Oprócz tego czarter jachtów w Chorwacja ma tę zaletę, że możemy podszkolić na spokojnie swoje umiejętności. Adriatyk jest bowiem spokojnym i ciepłym morzem. Ponadto warto jeszcze pomyśleć o pięknie Chorwacji – jej zabytkach, lazurowej wodzie, plażach… Słowem to idealne miejsce na żeglarską przygodę.

Dokumenty wymagane do czarteru jachtów w Chorwacji

Co jednak musimy zrobić, aby móc spokojnie wypożyczyć jacht i popływać? Na pewno trzeba posiadać patent sternika jachtowego. Co więcej wymagane jest także świadectwo radiooperatora. Jeśli go nie posiadamy, to na szczęście w każdym większym mieście organizowane są dosyć często różne kursy z tego zakresu. Zazwyczaj trwają one jeden dzień.

Generalnie nie jest wymagane posiadanie żadnych innych dokumentów, niemniej jednak warto zastanowić się nad niektórymi. Jakimi? Otóż na pewno my i kazdy członek załogi powinniśmy mieć wykupione stosowne ubezpieczenie. Ponadto trzeba jeszcze będzie zapłacić za ubezpieczenie jachtu oraz kaucję za niego. Warto także zawsze przemyśleć to, czy nasze doświadczenie pozwala nam na odbycie takiego rejsu.

Wybór czarteru jachtów w Chorwacji

Pozostaje już zatem tylko kwestia tego, jakiego armatora wybrać. Otóż warto na pewno poczytać wcześniej w Internecie, przejrzeć fora żeglarskie, popytać znajomych, która firma jest najbardziej polecana. Zwróćmy uwagę na to, czy nikt nie skarży się na zniszczone jachty itp.

Pamiętajmy także o tym, żeby nie odbierać jachtu w ciemno. Umówmy się , że to pracownik firmy odda nam jacht i wcześniej razem z nim zróbmy dokładny przegląd łodzi.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here