Zmywanie farby do włosów

Nic nie stoi na przeszkodzie, by włosy zafarbować w domowym zaciszu – odrobina praktyki i można zaoszczędzić duże pieniądze na wizycie u fryzjera. Jednakże zdarza się, że w wyniku domowego farbowania ubrudzone zostaną nasze skóra, włosy czy ubrania. Jak i czym zmyć farbę do włosów z naszego ciała i ulubionych rzeczy?
Nieestetyczne i ciężkie do usunięcia ślady po farbie na naszej skórze można usunąć w salonie kosmetycznym – na pewno posiadać będą tam preparaty do zmywania farby ze skóry. Ten sam efekt można jednak uzyskać stosując oliwkę dla dzieci albo wazelinę. Niekiedy zwykłe mydło również pomoże, ale wiąże się to z dużym i długim tarciem skóry. Lepiej więc jest sięgnąć po oleje – wspomniane oliwki czy olej kokosowy. Płatkiem kosmetycznym nasączonym w takim tłustym specyfiku łatwo usuniemy przebarwienia. Możemy również usunąć je za pomocą płynu do demakijażu albo lakieru do włosów. Metodą o cięższym kalibrze będzie użycie zmywacza do paznokci – nie jest polecany, gdy mamy wrażliwą skórę, nie używać się go powinno również na twarzy. Gdy już usuniemy farbę, powinniśmy dokładnie zmyć zmywacz, a potem użyć kremu, by załagodzić ewentualnie podrażnienia.
Jeśli podczas farbowania zostaną pobrudzone nasze ubrania, i na to są sposoby. Plama spryskana lakierem do włosów zniknie po praniu. Innym sposobem jest woda utleniona, którą należy zalać plamę. Można też polać plamę ciepłą wodą, potrzeć połówką cytryny, aż zacznie blaknąć i znów poddać ją działaniu ciepłej wody.
Jeśli mamy amoniak, należy rozcieńczyć jego szklankę w trzech i pół litra wody. Brudne od farby ubranie należy rozłożyć w wolnej misce i przelewać przez plamę roztwór. Brzydkich śladów po farbie można też pozbyć się za pomocą wybielacza – ćwierć szklanki specyfiku należy dodać do trzech litrów wody i przez pół godziny namaczać plamę. Nie można zapominać o wypłukaniu i praniu ubrania po takich zabiegach.
Przed stosowaniem chloru trzeba koniecznie sprawdzić metkę, by upewnić się, że nie zaszkodzimy naszemu ubraniu.

www.ostw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here