Wzmocnienie sygnału Wifi w domu

Większa część domów jak i bloków jest wyposażona w dostęp do Internetu. Operatorzy jak i sama władza miasta czy nawet województwa stara się by jak najwięcej osób posiadało połączenie z Internetem. Połączenie w sieci sprawia nam spore ułatwienie. Rachunki płacimy za pośrednictwem konta internetowego w banku. Zamawiamy jakąś rzecz przez Internet czy usługę bez wychodzenia z domu i stania w korku. Sprawdzamy informację na konkretny temat. Uczymy się czy gramy. Jednym słowem Internet ułatwia nam sporo a z biegiem czasu może nawet i więcej.
Załóżmy, że jest rodzina cztero-osobowa, dwoje dorosłych i dwójka dzieci w wieku szkolnym. Każde posiada już swój komputer czy tablet do nauki, rodzice mają swoje laptopy do pracy. Wszyscy potrzebują dostępu do Internetu, router posiada trzy wejścia na połączenie przewodowe lecz znajduje się w takim miejscu załóżmy na korytarzu, że nie ma jak się z nim połączyć przewodowo. I tu ułatwia nam sprawę połączenie bezprzewodowe WIFI.
Przy dużej liczbie osób połączonej siecią bezprzewodową niestety traci na jakości, zatem jak wzmocnić sygnał wifi.
Przede wszystkim gdy router jest schowany czy to za szafą bądź gdzieś głęboko na jej dnie, nie spodziewajmy się że jakoś połączenia będzie dobra. Postawmy nasze urządzenie na widoku, by miało wolną przestrzeń. Najlepiej z dala od jakichkolwiek urządzeń elektrycznych. One również zakłócają połączenie. Generalnie w centrum mieszkania czy domu by napotkało jak najmniej przeszkód.
Wzmocnić sygnał można za pomocą dodatkowych przyrządów. Jeżeli posiadamy duże mieszkanie lub dom, sygnał Wifi będzie miał utrudnione zadanie by wszędzie dotrzeć. Przydatnym narzędzie być może się okazać access point lub reapeater. To nic innego jak tzw. wzmacniacz sygnału i dodatkowy punkt dostępu. Takie urządzenie zakupić da się w markecie czy w salonie sprzedaży swojego operatora. Najlepiej poinformować sprzedawcę jaką posiada się szybkość połączenia by móc dopasować wzmacniacz sygnału. Wygląda to jak niewielka kostką, którą podłącza się do gniazdka elektrycznego.
Jednym z droższych rozwiązań jest zakup mesh Wi-Fi. To router z dodatkowo wyposażonym wzmacniaczem sygnału w ilości dwóch sztuk. Jeżeli posiada się duży dom a zwykły router nie wystarcza to alternatywne rozwiązanie. Niestety koszt klasyfikuje się od około osiemset zł do nawet dwóch tysięcy zł, więc sprawa do przemyślenia.

www.genotype.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here