Sposoby na zrobienie zakładki do książki

Zastanawiacie się jak zrobić zakładkę do książki? To bardzo proste. Można to zrobić na wiele różnych sposobów. Najprostszym z nich jest włożenie do książki kolorowej karteczki, która posłuży również jako notes do zapisywania stron z najciekawszymi fragmentami, do których chciałoby się wrócić.
Innym sposobem jest wycięcie długich, ale cienkich pasków papieru w trzech lub więcej różnych kolorów i poprzeplatać je naprzemiennie aż utworzą. Wystarczy wziąć na przykład cztery różne paski i położyć je obok siebie równolegle. Następnie pomiędzy nimi przeplatać kolejne paski. Po skończeniu te fragmenty, które wystają wystarczy odciąć i gotowe!
Zakładkę do książki można równie zrobić z filcu. W sklepach papierniczych, bądź w supermarkecie dostępny jest filc o różnej grubości. W internecie dostępne są różne wzory według których można wyciąć ciekawy wzór albo narysować go samemu. Śmieszne zakładki można zrobić szyjąc, bądź wycinając dwa wzory z filcu. Jeden wzór, na przykład głowę zwierzątka można przykleić do jednego końca cienkiej wstążki, a na drugim końcu przykleić jego łapki. Na pewno spodoba się to naszym milusińskim. Z filcu można również wyciąć zakładkę, którą można założyć na róg książki. Może to być wzór serduszka, buzi, słoneczka, bądź inny, który nam się podoba. Filc dostępny jest w wielu kolorach, dlatego można śmiało puścić wodzę fantazji i zrobić najróżniejsze wzory. Jest to również dobry sposób do zachęcenia dzieci do prac manualnych.
Innym sposobem jest zrobienie zakładki z patyczka po lodach, który można pomalować w fantazyjne wzorki.
Zakładkę można również zrobić metodą origami poprzez wycięcie trzech kwadratów sąsiadujących ze sobą i złożyć je tak, że można całość założyć na róg książki. Można go wyciąć z kolorowego papieru i dodatkowo ozdobić lub ładnie i kolorowo pomalować farbami bądź flamastrami.
Kolejnym sposobem jest możliwość zrobienia zakładki do książki z kolorowych spinaczy biurowych. Można je wygiąć w ciekawy kształt, na przykład serduszka, ale również można na koniec spinacza przykleić mały pomponik albo ładny guzik.

www.prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here