hematyt
fot. pexels.com

Minerały to kamienie, które chętnie wykorzystuje się w biżuterii i równie chętnie kobiety go noszą w tej postaci. Jednym z nich jest hematyt, który ma również piękne właściwości zdobnicze i równie chętnie jest wykorzystywany przy tworzeniu biżuterii.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/abc-mineralogii-hematyt/

Hematyt to minerał, którego nazwa nawiązuje do krwi, nie bez powodu. Stanowi on aluzję do czerwonobrunatnej barwy tego sproszkowanego minerału.

Właściwości hematytu

To kruchy materiał, który tworzy struktury o zmiennych kształtach. Ma specyficzny wygląd, może być pylistą substancją, może być zbity w jeden kształt lub w postaci rozet czy struktur przypominających węgiel kamienny.

Występuje również w Polsce, na ziemi świętokrzyskiej, w Karpatach, na Kujawach i w Tatrach. Poza Polską można go znaleźć w Ameryce Północnej, Kanadzie i Meksyku oraz na… Marsie!

Co z niego powstaje?

Hematyty może służyć do produkcji wyrobów stalowych, produkcji farb oraz oczywiście w jubilerstwie. Co ciekawe wielu kolekcjonerów bardzo poluje na ten minerał, aby wzbogacić swoje unikatowe kolekcje.

W farbach występuje jako pigment, a utworzona z jego pomocą czerwona farba, nosi nazwę ochry.

Biżuteria

Hematyt pojawia się w wielu ofertach sklepów jubilerskich i ma ogromny popyt. Biżuteria z jego dodatkiem cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a także wiele kobiet nosi go z dumą. W końcu to minerał, który można znaleźć również na Marsie!

Z hematytu powstają pierścionki, bransoletki, kolczyki oraz naszyjniki. Nie jest on drogi, ale za to z pewnością bardzo efektowny.

Hematyt w czasach starożytnych stanowił kamień magiczny o właściwościach leczniczych, ale również ozdobnych. Dużą popularnością cieszył się w epoce wiktoriańskiej.

Jeśli szukacie oryginalnego pomysły na prezent dla kobiet, to właśnie biżuteria z magicznym hematytem będzie doskonale spełniać swoją rolę! Każdej pani przypadnie do gustu ten piękny minerał, zwłaszcza, gdy obdarowujący przybliży jej znaczenie tego kamienia.

Przeczytaj też:http://www.auto-poradnik.pl/mycie-samochodu-aktywna-piana/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here