zegarek
fot. pexels.com

Po zegarki solarne najczęściej sięgają osoby, które są zwolennikami rozwiązań praktycznych i estetycznych. To jednak nie wszystko, co przemawia za tym, że solarne zegarki są warte uwagi i zakupu. Dowiedz się więcej o tym rodzaju zegarków!

Zobacz też: http://jegoego.pl/sierpniowa-kolekcja-orient-contemporary-sun-moon-juz-niedlugo-w-europie/

Jak działają zegarki solarne?

Zegarki solarne nazywają się tak ze względu na to, że działają w oparciu o mechanizm solarny. Otóż system ten działa bardzo podobnie, jak słoneczne baterie. Promienie słońca padając na panel solarny, kierują w jego stronę energię. Ta z kolei jest zamieniana na energię elektryczną i magazynowana w baterii zegarka.To jeszcze nie koniec. Z baterii zegarka, energia kieruje się do mechanizmu kwarcowego – energia zasila kryształ, a ten wskutek tego zaczyna drgać we właściwej częstotliwości. To wszystko po to, aby osiągnął 1Hz na 1 sekundę. Mechanizm solarny jest gwarancją tego, że zegarek odmierza czas wręcz idealnie, jest bardzo dokładny i eliminuje potencjalne spieszenie się czy opóźnianie. 

Jaki zegarek solarny wybrać?

Niestety nie każdy zegarek, który nazywa się solarny – taki właśnie jest. Wielu producentów zaznacza na ich zegarki mają solarny mechanizm, a wcale nie jest to zgodne z prawdą. Dopytaj zatem szczegółowo o mechanizm zastosowany w zegarku i porównaj go z tym opisanym powyżej. Jeśli zegarek działa w inny sposób niestety nie jest zegarkiem solarnym.

Srebro, metal czy tytan – jaki materiał będzie najlepszy?

Dobre zegarki zazwyczaj kojarzą się z tym, że zostały wykonane z metali szlachetnych, stali nierdzewnej czy antyalergicznej stali jubilerskiej. Zegarki solarne mogą być wykonane z takich materiałów, natomiast coraz częściej tworzy się je z tytanu. Dzięki temu są niesamowicie trwałe, odporne na zniszczenia i wyjątkowo lekkie, co zdecydowanie jest zaletą zegarka. 

Zegarek solarny na prezent

Zegarki solarne – zwłaszcza te wysokiej jakości i prawdziwie solarna, czyli nie z nazwy, a w oparciu o mechanizm, jaki mają – są dość sporym wydatkiem. Prezent w postaci zegarka solarnego sprawdzi się zatem, jako podarunek na ważną okazję czy uroczystość oraz dla osoby, która jest maniakiem wyjątkowych czasomierzy.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/dziecko-i-tata-w-tych-samych-koszulkach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here