Międzynarodowy transport zwłok

Międzynarodowy transport zwłok to usługa pogrzebowa realizowana przez zakład pogrzebowy polegająca na transporcie ciała osoby zmarłej do Polski lub innego konkretnego państwa. Transport zwłok jest niezbędny w przypadku śmierci osoby, która przebywała za granicą. Warto zaznaczyć, że taka śmierć może się zdarzyć z różnych powodów. Można umrzeć podczas wycieczki zagranicznej.

Międzynarodowy transport zmarłych może odbywać się drogą lądową lub powietrzną. Przewóz zmarłych do kraju jest skomplikowanym procesem. Wymaga przede wszystkim znajomości języka i przepisów prawnych. Trzeba wypełnić wszelkie formalności, aby móc przewieźć ciało osoby zmarłej.

Akty zgonu muszą być przetłumaczone na język kraju, jaki jest obowiązkowy w danym kraju. W momencie śmierci osoby bliskiej należy udać się do urzędu powiatowego. Tam też uzyskuje się zgodę na przewiezienie zwłok. Dostaje się zaświadczenie ze szpitala i konsulatu. Warto także wiedzieć, że większość linii lotniczych ma specjalnie wymagania co do przewozu osób zmarłych. Warto także zaznaczyć, że inny proces przewozu jest wtedy, kiedy osoba nie zmarła z przyczyn naturalnych, tylko na przykład przez pandemię bądź zabójstwo. Jednak jeśli jest, to przyczyna naturalna, to trzeba zdobyć wszelkie dokumenty do przewozu osoby zmarłej, czy to drogą lądową, czy lotniczą.

Koszty międzynarodowego transportu zwłok

Przy międzynarodowym transporcie trzeba się liczyć z dużymi kosztami. Ciężko jest, je dokładnie wymienić, gdyż różne czynniki mogą wpłynąć na cenę. Dobrze jest jednak mieć zaufanego przewoźnika, który zajmie się wszystkimi formalnościami. Dlatego też dobrze, jest zajrzeć w tym wypadku na stronę zakład pogrzebowy https://jakubisiak.pl/. Tam można znaleźć wszelkie informacje na temat przewozu międzynarodowego.

W celu umówienia się na taki przewóz bliskiej osoby zmarłej zza granicy należy zadzwonić pod numer telefonu podany na stronie zakładu pogrzebowego. Tam też pracownicy doradzą we wszelkich kwestiach. Zakład ten jest czynny całą dobę i przez cały tydzień. Można więc dzwonić o każdej porze dnia, jak i nocy. Wiadomo jest, że śmierć zazwyczaj przychodzi nagle, więc nigdy nie wiadomo kiedy, trzeba będzie skorzystać z takiej pomocy. Warto także dodać, że przy takim międzynarodowym transporcie istotny jest materiał, z jakiego została wykonana trumna, na czas przewozu. Musi to być trumna z odpowiednim systemem wentylacyjnym. Trzeba się także liczyć z opłatami celnymi. Do przewozu liniami lotniczymi osoby zmarłej trzeba mieć także zaświadczenie od konsulatu i ze szpitala oraz akt zgonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here