Wiecie, że jest nawet Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych? Obchodzimy go w lecie, a dokładnie 13 sierpnia. Czy ktoś jest leworęczny zależy od genów. Einstein, Michał Anioł, Aleksander Wielki, Benjamin franklin, Napoleon czy Bill Clinton to tylko przykłady znanych leworęcznych osób. Nie więc słuchajcie osób, które będą chciały Wam wmówić, że leworęczność to coś złego, że nic nie osiągniecie w życiu, że będziecie mieć gorzej, to bzdury, wielu znanych polityków, artystów czy naukowców właśnie jest leworęcznych. Ile jest leworęcznych osób na świecie? Szacuje się, że leworęcznych osób jest około 10%, u mężczyzn 1 na 9 jest leworęczny, zaś u kobiet 1 na 13.
A czy wiecie jakie są szanse, że nasze dziecko będzie leworęczne?
Jeśli rodzice są leworęczni szanse te wynoszą 24 procent.
Jeśli tylko ojciec jest leworęczny szansa ta będzie wynosić koło 17%.
Jeśli matka jest leworęczna szansa wynosi koło 22%, natomiast gdy żadne z nich tylko koło 7%
Najwięcej leworęcznych osób znajdziemy w takich krajach jak Holandia, USA i Belgia. W Polsce leworęcznych osób jest jakieś 8. 6%. Dowodem na to, że za leworęczność odpowiadają geny jest choćby to, że szansa na to, że bliźniacy jajowi będą jednocześnie leworęczni wynosi ponad 70%, jest to bardzo dużo.
Jakie zdolności i cechy posiadają często leworęczni? Czy są jakieś plusy leworęczności?
W sporcie leworęczność jest często atutem, gdyż możemy zaskoczyć przeciwnika. Pewnie większość spotkań rozgrywał przeciwko osobom praworęcznym i przeciwnik leworęczny może być po prostu niewygodny i zmusić go do zmienienia sposobu gry. Często takie osoby leworęczne posiadają duże zdolności manualne i empatyczne. Według badan również w testach gdzie wymaga się podania wielu odpowiedzi wypadają często lepiej niż osoby praworęczne.

www.tuts.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here