Włosy dla wielu osób stanowią jeden z największych atutów urody. Wydawać by się mogło, że na ich pięknym wyglądzie zależy tylko kobietom, ale wcale nie jest to prawdą. Panowie również martwią się nagłą utratą włosów, szczególnie jeżeli w młodości cieszyli się gęstą i zdrową fryzurą. To zatem problem dotykający wszystkich, bez względu na płeć. Łysienie bowiem dla nikogo nie jest przyjemne, drastycznie obniża poczucie własnej atrakcyjności, odbiera ludziom pewność siebie. Warto zatem wiedzieć, że istnieje miejsce takie jak klinika trychologiczna, w której pomoc znajdą osoby łysiejące.

Klinika trychologiczna

Klinika trychologiczna to miejsce, do którego powinny udać się na konsultację z lekarzem osoby, które łysieją. Spotkają się tam z trychologiem czyli lekarzem, który specjalizuje się w zdrowiu włosów oraz skóry głowy. Będzie on mógł pomóc poprzez postawienie diagnozy oraz dobranie metody leczenia. Jak znaleźć takie miejsce? Wiele ludzi z różnych rejonów Polski wpisuje w wyszukiwarce internetowej hasło „trycholog Katowice”. To właśnie w tym mieście znajduje się renomowana klinika trychologiczna, prowadząca nowoczesne i skuteczne metody leczenia łysienia. Wbrew pozorom tego typu miejsc na mapie Polski nie jest zbyt wiele.

Trycholog Katowice

Podczas pierwszego spotkania z trychologiem, pacjentowi zostanie zadanych wiele ważnych pytań, które pozwolą postawić diagnozę. Trzeba zatem przygotować się do tego wywiadu medycznego, zabrać ze sobą wyniki różnych badań, takich jak na przykład morfologia czy badania hormonalne. Lekarz będzie chciał wiedzieć od kiedy następuje utrata włosów, co pacjent robił dotychczas aby sobie poradzić z tym problemem, jaki jest jego tryb życia, charakter pracy, codzienne stresory, sposób odżywiania się. Wszystkie te czynniki mają bowiem niebagatelny wpływ również na kondycję włosów. Po postawieniu diagnozy lekarz odpowie na wszystkie wątpliwości dotyczące ewentualnego przeszczepu włosów, jeżeli właśnie to on mógłby rozwiązać problem pacjenta.

Klinika transplantacji włosów

Nowoczesna klinika transplantacji włosów pomaga naprawdę wielu osobom. Trzeba jednak wiedzieć, że nie mogą istnieć przeciwskazania do poddania się zabiegowi, na przykład związane ze zdrowiem układu krążenia. Zatem lekarz poinformuje pacjenta jakie badania powinien wykonać, by móc skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów. Z pewnością będą to badania kardiologiczne. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, zostanie ustalony termin zabiegu. Z pewnością poprawi on życie niejednego pacjenta martwiącego się swoim łysieniem.

Artykuł powstał we współpracy z ekspertami z http://www.drturowski.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here