Nastolatki uwielbiają czytać książki pełne miłosnych uniesień, jakich doświadczają ich rówieśnicy lub osoby odrobinę starsze. Dla tak wrażliwych i emocjonalnych w tym okresie życia dziewczyn, książki mówiące o uczuciach, o perypetiach losów bohaterów podobnych do nich samych, pozwalają im niejednokrotnie poradzić sobie z własnymi problemami, z którymi nie do końca mają się do kogo zwrócić. W końcu tego też szukamy w literaturze – odniesienia do własnych spraw, inspiracji do ich rozwiązania, a czasami po prostu odrobinę nadziei.

Książki dla nastolatek

Jest wiele pięknych pozycji, które z powodzeniem można nazwać już klasyką literatury dla nastolatek i młodych kobiet. W pierwszej kolejności warto zatem podsuwać takie tytuły młodym dziewczynom, z nadzieją, że odkryją w nich wszystkie te wartości, które wcześniej odkryły ich mamy czy ciocie. Zawsze i wciąż dosłownie w ciemno można polecać serię o przemiłej Ani z Zielonego Wzgórza. Tą bohaterkę kochają już kolejne pokolenia kobiet, które najpierw poznawały jej losy jako małej dziewczynki, później zaś towarzyszyły jej podczas wzlotów i upadków miłości do Gilberta. Dziewczęca literatura nie może bowiem być pozbawiona pierwiastka miłości. To właśnie kwintesencja przeżywania wszystkich młodych dziewczyn. Zwykle skrycie marzą one o jakimś chłopaku, przeżywają swoje złamana serce, szukają pocieszenia. Książki dla młodych dziewczyn o miłości powinny być zatem subtelne i niewinne, jedynie delikatnie pobudzać ich wyobraźnię i fantazję.

Współczesne książki dla nastolatek

Nie da się ukryć, że sporo dziewczyn jest bardziej zainteresowanych współczesną literaturą dla nastolatek. Nawet jeżeli podobają im się losy Ani, z przyjemnością czytają o bohaterach, których problemy wydają mi się bardziej aktualne, podobne do tych, które same przeżywają. W końcu świat dzisiejszej młodzieży to świat komputerów, portali społecznościowych na których pozostawia się lajki, świat aplikacji, w których można pokazywać swoje zdjęcie albo nagrywane teledyski. To zatem problemy związane z odrzuceniem w sieci, z tak zwanym hejtem, na które dorośli czasami zupełnie nie znają ratunku. Młode dziewczyny szukają zatem książek, w których bohaterki zmagają się z takimi sprawami, bo dzięki temu mogą się z nimi utożsamiać, bardziej przeżywać emocjonalnie to wszystko co je spotyka. Taki sposób zaangażowania czytelnika to ogromna siła książki. Warto zatem pozwalać nastolatkom czytać to na co mają ochotę, zachęcać do zapisania się do biblioteki, albo wspólnie kupować książki, które mają ochotę poznać.

Księgarnia z dużym wyborem książek dla nastolatek

Księgarnia livro.pl ma w swojej ofercie bardzo dużo książek dla nastolatek. Znajdą one tam zarówno klasyki, z książkami na przykład Małgorzaty Musierowicz na czele, po nowoczesną literaturę młodzieżową. Książki zwykłe są tańsze nawet o około 25% w stosunku do ceny na okładce, co pozwala na zakupy bez stresu o zbyt duże koszty. Warto zatem dać swojemu dziecku czasem kilkanaście złotych kieszonkowego więcej, jeżeli z chęcią wyda je na książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here