Kiedy nie można schudnąć

Mało osób nie ma większych problemów ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Większość ludzi,którzy próbowali się odchudzać, albo nie dotrwała do końca procesu albo później znów przytyła albo nawet nie zaczęła chudnąć, zanim zraziła się do tego, co robi. A jednak spore grono nie zgłasza się do dietetyków, czynie pyta o poradę choćby lekarza pierwszego kontaktu. Dobrym rozwiązaniem mogą być też wczasy odchudzające. Są one organizowane właśnie pod kątem utraty wagi przez uczestników. Przygotowuje się odpowiednie posiłki, program aktywności fizycznej oraz detoksykację. Wszystko pod okiem dietetyków, trenerów i lekarzy. Chodzi o to, aby faktycznie pomóc uczestnikom przynajmniej zacząć chudnąć i dać im pierwsze wskazówki do dalszego, bardziej samodzielnego działania. Wiele osób właśnie tak zaczynało odchudzanie,które zakończyło się pełnym sukcesem. Pełnym,czyli utratą wagi i brakiem efektu jo-jo. Nadwaga jest niekorzystna dla organizmu pod wieloma względami. Jednak chudnąć trzeba z głową, bez nastawienia na ekspresowy wynik pozytywny.

Wiele osób zraża się do odchudzania, kiedy po tygodniu nie widzi żadnych rezultatów. Czas na nieprzemyślanej diecie, na której jest się wciąż głodnym i zmęczonym przy próbach aktywności fizycznej, wydaje się wiecznością. To fatalne podejście. Przy odchudzaniu – wbrew pozorom – nie można być głodnym. Uniknie się wtedy podjadania tego, co niezdrowe. Ważne więc, aby odchudzaniu towarzyszyła odpowiednia, przemyślana dieta. Po drugie odpowiednia aktywność fizyczna. Wcale nie musi być to od razu bieganie przez godzinę co drugi dzień. Jak wiec zabrać się do odchudzania? Dobrym pomysłem są wczasy odchudzające. Podczas takich wczasów uczestnicy są kierowani przez specjalistów w tym, co robią, aby schudnąć. To często naprawdę świetny początek całego procesu, który może mieć teraz szansę, aby skończyć się pełnym sukcesem. Chodzi przecież także o to, aby – po osiągnięciu pożądanej wagi – nie odzyskać straconych kilogramów Istotna jest więc zmiana sposobu myślenia o stylu życia na stałe.

Kto choć raz się odchudzał wie, że zazwyczaj to dość ciężka praca, szczególnie na początku. Podejmując takie wyzwanie i związane z nim wyrzeczenia, oczekujemy szybkich efektów. Każdy tydzień wydaje się dwa razy dłuższy, niż te sprzed odchudzania. Czasem nie wystarczy samo przeczytanie wskazówek, czy wysłuchanie porad specjalisty. Wielu osobom przydałoby się coś więcej, np. wczasy odchudzające. Tutaj uczestnicy mają kontakt z dietetykiem, czy instruktorem na siłowni przez całe wczasy. To motywuje większość osób. To także dobry początek całego odchudzania. Wielu uczestników takich wczasów przyznaje, że dzięki wczasom początek całego odchudzania bardzo ich zmotywował do dalszego działania. To o czymś świadczy. Nawet kilka dni takich wczasów, kiedy odchudzamy się z innymi uczestnikami, może spowodować więcej chęci do dalszych działań, kiedy będziemy zdani już tylko na siebie. Wczasy takie poddają też pomysły na to, co możemy sami robić w dalszym czasie naszego odchudzania.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here