Każdy mistrz patelni powinien w domu mieć przynajmniej jedną porządną patelnię. Dobra patelnia uprzyjemnia nam pracę w kuchni. Nie ma nic gorszego niż przywierające naleśniki czy kotlety, wtedy każdemu najbardziej zmotywowanemu kucharzowi nóż w kieszeni się otwiera i cała potrawa leci do kosza. Patelnia ceramiczna – czym różni się od zwykłej patelni i do czego można jej używać.
Patelnie ceramiczne posiadają normalną stalową obudowę tylko ich wnętrze, które bezpośrednio ma kontakt z jedzeniem posiada powłokę ceramiczną. Tradycyjne patelnie na których smażyły jeszcze nasze babcie nie miały żadnej powłoki, były po prostu stalowe, wypalane. Obecnie na rynku mamy do wyboru patelnie stalowe emaliowane, czyli ich wnętrze pokryte jest specjalną emalią, patelnie z powłoką teflonową oraz z powłoką tytanową.
Dzięki powłoce smażenie to czysta przyjemność, nic nie przywiera i wszystko ładnie równo się smaży. W przeciwieństwie do patelni teflonowych powłoka ceramiczna jest zupełnie nieszkodliwa dla naszego zdrowia, bo niestety teflon gdy zostanie uszkodzony, jego śladowe ilości w pokarmie są szkodliwe dla zdrowia. Ceramiczna powłoka nie ulega rysowaniu i odpryskiwaniu tak łatwo jak to się ma przy patelniach emaliowanych, dodatkowo jest łatwiejsza w czyszczeniu. Najdroższe z powyższych czyli patelnie tytanowe, są tak samo świetne jak te z ceramiczną powłoką, jednak różnica w cenie jest kolosalna, patelnie tytanowe są kilkakrotnie droższe od ceramicznych.
Na patelni można spokojnie smażyć wszystko co tylko nam się zamarzy. Dzięki powłoce ceramicznej, do której nic nie przywiera możemy grillować zarówno mięso jak i warzywa, bez konieczności dodawania tłuszczu, czyli „na sucho”. Patelnie wyposażone w pokrywkę, świetnie będą służyły do duszenia potraw.
Patelnie ceramiczne charakteryzują się bardzo ładnym designem, wnętrze najczęściej jest białe, ale nie jest to reguła. Przy odpowiednim użytkowaniu są bardzo trwałe, nie tracą na wyglądzie i funkcjonalności, mimo intensywnej eksploatacji.

www.nailsworld.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here