Każda kobieta pragnie wyglądać najpiękniej, jak to tylko możliwe i nie ma w tym nic dziwnego. Przecież odpowiednio wykonany makijaż potrafi zakryć mankamenty urody, a także sprawić, że to, co warte uwagi, stanie się wyraźniejsze i szybciej będzie przyciągać wzrok. Jak więc prawidłowo wykonywać makijaż, aby podkreślić swoje mocne strony? W końcu na tym polega cała profesjonalna sztuka makijażu. Należy poznać swoje zalety i za pomocą prostych trików, wydobywać je na świat zewnętrzny.

Makijaż powiększający oczy – jak go prawidłowo wykonać?

Wydawać by się mogło, że to pytanie do profesjonalnych makijażystów i żadna kobieta nie poradzi sobie z tym sama w domu. Na całe szczęście istnieje kilka prostych trików, które sprawią, że wykonanie takiego makijażu będzie dziecinnie proste i każda kobieta będzie mogła odtworzyć go krok po kroku, nawet w ciągu dnia lub spiesząc się rano przed wyjściem do pracy.
Przede wszystkim warto zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki. To one są tutaj kluczem do sukcesu oraz do trwałości makijażu. Warto wybierać kosmetyki z najwyższej półki, które będą służyć przez dłuższy czas i nie tracić tym samym na swojej jakości.
Aby optycznie powiększyć oczy, warto zastosować prosty trik z białą kredką lub białym cieniem. Taki cień lub kredkę należy rozsmarować delikatnie w wewnętrznym kąciku oka. Sprawi to, że całe oko wyda się rozświetlone, a co za tym idzie, szersze i bardziej kształtne.
Mając małe oczy, należy też bez względnie unikać nakładania na powieki czarnego cienia lub obrysowywania ich czarną kredką. Tego typu makijaże są zarezerwowane raczej dla kobiet, które mogą poszczycić się naprawdę dużymi oczami.
Aby dodatkowo powiększyć oko, należy pamiętać także o tym, aby tusz do rzęs aplikować także na dolnych rzęsach. Dzięki temu uzyska się optyczne złudzenie otwartego oka. Jest to prosty trik, którego stosowanie zalecają nawet najwięksi makijażyści świata mody. Dobrym sposobem będzie też kamuflowanie dołów pod oczami, które często sprawiają, że oczy wydają się zmęczone i osadzone głębiej niż ma to miejsce.

www.fitnesstube.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here