dom
fot: pixabay.com

Planując kupno domu mamy juz pewne wyrobione wyobrażenie na temat tego, jak powinien on wyglądać. W marzeniach juz aranżujemy wnętrza według naszej wizji. Budując dom od początku mamy niemal pełna kontrole nad tym, jak będzie wyglądał. Możemy zaplanować go w każdym najdrobniejszym szczególe.  

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-podzielic-dom/

Często jednak jest tak, że zmuszeni jesteśmy do kupna domu z rynku wtórnego. Wówczas musimy zdecydować, który z czynników będzie dla nas najważniejszy – odpowiednia infrastruktura w okolicy, odległość od szkoły czy pracy, metraż domu, ilość pokoi, ogródek przy domu. Rzadko się zdarza tak, żeby dom z rynku wtórnego spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Musimy pójść na pewne kompromisy i ustalić, co jest naszym głównym priorytetem. 

W praktyce często okazuje się, że nie wszystko jest tak, jak sobie wymarzyliśmy. Stoimy wtedy przed dużym wyzwaniem, jakim jest dostosowanie tego, co zastaliśmy do potrzeb naszej rodziny. Musimy odpowiednio podzielić dom, aby zaspokoić wszystkie potrzeby domowników. 

Salon

Jak to zrobić? Jak podzielić dom, aby nie spotkać się ze sprzeciwem innych członków rodziny? Przede wszystkim przemyślmy, czego jako rodzina potrzebujemy. Jeśli mamy dzieci, potrzebne będzie wyznaczenie specjalnej strefy do zabawy i odpoczynku. Funkcje tę przyjmuje zazwyczaj salon, w którym członkowie rodziny spędzają wspólnie czas w oparciu o swe zainteresowania. 

Kuchnia i łazienka

Drugim pomieszczeniem, które jednoczy rodzine jest kuchnia. To tam wszyscy się spotykają podczas przygotowywania bądź spożywania posiłków. Tę strefę warto oddzielić od innych i wyznaczyć jasne granice, na co się godzimy w kuchni a na ci nie. Utrzymanie czystości w kuchni jest kluczowe ze względu na kontakt z żywnością. Łatwiej będzie zachować porządek, jeśli oddzielimy to pomieszczenie od innych. Kolejnym pomieszczeniem, które należy wydzielić jest łazienka. Ze względów higienicznych i sanitarnych powinniśmy oddzielić ja od pozostałej części domu.

Strefa prywatna

Kolejną odrębną częścią domu są pokoje domowników. Powinna to być ich prywatna strefa, o której mogą samodzielnie decydować bez ingerencji pozostałych. Nawet w najbardziej kochających się rodzinach każdy czasami potrzebuje pobyć samemu, schować się w swoim acylu. 

Przeczytaj też: http://tuts.pl/meble-do-kuchni/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here