sprzęgło w aucie
fot. pexels.com

Sprawdź, w jak prosty sposób możesz przedłużyć jakość sprzęgła w swoim aucie. Tak, jak w zdrowiu panuje zasada – lepiej zapobiegać niż leczyć, tak podobnie jest w kontekście właśnie sprzęgła w samochodach!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-dziala-sprzeglo/

Jak dbać o sprzęgło w samochodzie?

Istotne jest to, że sprzęgło może nie spełniać swojej roli, jeśli w specjalnym zbiorniku nie ma odpowiedniej ilości płynu. W zależności od modelu auta, zbiornik ten może znajdować się np. pod maską. Ważne jest, aby dbać o to, by znajdował się raczej na wyższym poziomie, dzięki czemu zapewnia to bezpieczne podróżowanie. Istotne jest to, aby zawsze zwracać uwagę na ilość tego płynu. Zaleca się, aby znajdował się poniżej pokrywy całego zbiornika. Jeśli jest go mniej niż ta ilość, należy po prostu dolać płyn hamulcowy. Zwróć uwagę na częstotliwość dolewania takiego płynu. Jeśli zauważasz, że robisz to zbyt często, to niestety należy skontaktować się ze swoim mechanikiem, ponieważ może okazać się, że auto ma jakieś usterki. 

Pamiętaj o tym, aby płyn dolewać regularnie, nie zaniedbuj tego kroku. Zbyt mała ilość płynu może sprawić, że nie będziesz w stanie wcisnąć pedału sprzęgła. Można tylko sobie wyobrazić, jak bardzo jest to niebezpieczne i może stanowić zagrożenie dla życia. Taka ogólnie przyjęta norma, mówiąca o tym co ile najlepiej jest uzupełniać ten płyn, to na każde 20 000 km przejechanych przez samochód.

Sprzęgło, a wyżyny i górki

Wszelkie górki i wyżyny to nadal unikany teren przez wielu kierowców. Głównie ze względu na to, że parkowanie na takich nierównych terenach nie należy do najłatwiejszych oraz ma wpływ na zniszczenie sprzęgła. Wykorzystując hamulec ręczny (a nie koniecznie wyłącznie sprzęgło) możesz skutecznie i bezpiecznie parkować nawet na zboczu. Dlatego warto wybierać miejsca, na których nie będzie zbyt dużej zmiany, która może spowodować nieskuteczność zastosowania sprzęgła. Należy wówczas mocno zaciągnąć ręczny hamulec i można płynnie ruszać nawet pod stromą górę w sposób płynny i bezpieczny dla sprzęgła.

Przeczytaj też: http://tuts.pl/kiedy-kupic-powerbanka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here