żelazko
fot. pexels.com

Wybór żelazka może być większą inwestycją i tak właśnie warto potraktować ten zakup. Inwestując więcej w to narzędzie można tak naprawdę zaoszczędzić, ponieważ tańsze żelazka szybko się psują i będzie konieczna ich wymiana. Z tego względu kupując kolejne narzędzie możemy wydać więcej niż gdybyśmy od razu zdecydowali się na wysokiej jakości sprzęt. Poznaj 6 rodzajów żelazka oraz sprawdź czym się charakteryzują i wybierz to, które najlepiej spełni twoje potrzeby i wymagania!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jakie-zelazko-kupic/

Żelazko bezprzewodowe

Jest to jedno z droższych rozwiązań, ale i bardzo praktycznych. Tego typu żelazka nie mają kabla, który przyłącza się do kontaktu, ale nagrzewają się dzięki specjalnej stopie żelazka. Dzięki temu można prasować bez ograniczeń. Minusem tego rodzaju żelazka dla wielu osób jest to, że po jakimś czasie używania (w zależności od ustawionej temperatury) ciepło, temperatura żelazka spada, co wpływa na to, że trzeba je ponownie odłożyć na stojak i odczekać, aż się zagrzeje. W żelazkach kablowych ten czas nagrzewania jest łatwiejszy, ponieważ żelazko jest na stałym dopływie ciepła.

Żelazko parowe

Ten rodzaj żelazka jest praktyczny głównie z tego względu, że pozwala prasować w dwóch trybach – na sucho i na mokro. Żelazko parowe prostuje materiał dzięki parze wodnej, która wydziela się po wlaniu wody do przeznaczonego do tego pojemnika. Wbrew pozorom prasowanie parowe jest bardzo skuteczne i pozwala pozbyć się nawet bardzo mocnych zagnieceń. Dodatkowo pozwala bezpiecznie wyprostować nawet bardzo delikatne materiały.

Żelazko suche

To najmniej popularny typ żelazka. Prasowanie z jego użyciem polega na tym, że nie można w nim użyć wody. Stopa żelazka wykonana jest z aluminium, a do regulacji wysokości temperatury służy pokrętło. Być może udoskonalenie tego typu żelazka sprawi, że będzie chętniej wybierane. Obecnie tak jednak nie jest.

Żelazko przewodowe

Najbardziej popularny typ żelazka, znane praktycznie w każdym domu. Minusem może być ograniczony przez kabel zakres ruchu, ale niewątpliwą zaletą jest to, że przez długi czas można utrzymać stałą temperaturę żelazka i nieprzerwanie prasować.

Żelazko turystyczne

To tak naprawdę żelazko w wersji mini, uproszczonej, które dedykowane jest podróżnikom. Kompaktowy format umożliwia łatwe transportowanie produktu. Tego typu żelazka mają zazwyczaj mniejsze funkcjonalności i niższą temperaturę, na którą można ją ustawić, więc nie bardzo sprawdzają się w domu.

Żelazko systemowe

Cechuje się tym, że posiada tzw. wytwornicę pary. Pojemnik z wodą znajduje się w innym miejscu – stojaku, a specjalny przewód transportuje parę do żelazka. Ta metoda prasuje bardzo dokładnie, dlatego ubrania prasuje się tylko po jednej stronie. 

Przeczytaj też: http://tuts.pl/skanowanie-dokumentow-a-dobro-srodowiska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here