3 sposoby na subtelność: zegarki damskie Tissot, Doxa i Lacoste

Nieskończenie obszernym tematem są Szwajcarzy i ich zegarmistrzowska produkcja. Nikt nie dorównuje im precyzją, ale wydaje nam się, że jeśli chodzi o stereotypy, jest ktoś, kto ich zawsze wyprzedzi. Francuzi. I nie w zakresie dokładności, a szyku i elegancji.

Przedstawiamy porównanie trzech marek: szwajcarskich Tissot i Doxa oraz francuskiej Lacoste. Skupimy się na tym, w jaki sposób interpretują pojęcie delikatności i wybierzemy te najsubtelniejsze z ich kolekcji.

Łagodność według Tissot

Nie ma lepszego symbolu łagodności niż biel. Właśnie dlatego 3 zegarki damskie Tissot, które wybraliśmy do porównania, mają paski w tym kolorze. Wydawałoby się, że niewiele można stworzyć wariacji na ten temat, przekonamy Was jednak, że nic bardziej mylnego.

Zegarek T-CLASSIC DREAM to koperta w kolorze srebrnej, lekko matowej stali, do tego szafirowe szkiełko. Skórzany pasek o fakturze krokodyla ma wyraźne przeszycia wykonane białą nicią. Napęd? Szwajcarski mechanizm kwarcowy ETA 805.112.

zegarek

TISSOT T-TREND CERA to zegarek damski, który łączy stalową trwałość i ceramiczną delikatność w jednym. Właśnie tak przedstawia się jego bransoleta. W stalowe ogniwa wkomponowane są białe elementy z ceramiki. Podkreślmy to jednak: wygląda na delikatny, w istocie taki nie jest. Trudno go zniszczyć, bo ma wodoszczelność do 30 metrów.

zegarek 2

Ostatni zegarek Tissot, który chcemy zaprezentować, to TISSOT T050.207.17.117.04. Biały skórzany pasek z subtelnymi tłoczeniami kwiatów to jedno, stalowe kwiatowe (wycięte!) ornamenty na cyferblacie, przez które widać mechanizm – to drugie. Tego, że ten sam kwiatowy motyw chroni mechanizm, nikt się nie spodziewa.

zegarek 3

Subtelna Doxa

Postanowiliśmy nie szufladkować jednak bieli jako jedynego koloru, który może kojarzyć się z delikatnością. Jeśli chodzi o zegarki marki Doxa, chcemy wyeksponować tutaj na przykład karmelkowy model DOXA ROYAL. Skórzany pasek, tarcza z masy perłowej i złote liczby rzymskie na oznaczenie godzin składają się na ten egzemplarz. Cieniutkie wskazówki podkreślają jego eteryczność.

zegarek 4

Drugi zegarek Doxa – naszym zdaniem surowy granat, oczywiście w odpowiednim połączeniu, też może być delikatny. W tym modelu zestawiono go z przydymionym złotem i srebrem bransoletki. Ma ona szerokość 16 mm, mogą Państwo więc sobie wyobrazić, jak subtelnie wygląda.

zegarek 8

Z ojczyzny szyku: eteryczność według Lacoste

U tej marki subtelność realizuje się nie tylko w formach, ale i w kolorach, jakie przyjmują zegarki. Urzekające są te w pastelowych kolorach, kolejno serie Moon i Nikita.

Pierwszy z nich, MOON 2001030, ma skórzany pasek w kolorze lekkiego beżu i lekko złotawą kopertę z delikatnymi oznaczeniami godzin w postaci cyrkonii. Nieliczne detale i jasny kolor – chyba nie trzeba więcej argumentów na potwierdzenie, że to eteryczność w czystej postaci.

zegarek 5

Zegarki sprzedawane pod imieniem NIKITA również są pastelowe. NIKITA 2001012, NIKITA 2001014 to kolejno pastelowy niebieski pastelowy róż. Pasek? Skórzany, z lekko wyczuwalną fakturą.

zegarek 6

zegarek 7

Podsumowanie

Na koniec chcemy podkreślić, że delikatny zegarek nie oznacza: nietrwały zegarek. Zazwyczaj subtelny kształt kryje mocny mechanizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here