Manekiny krawieckie obowiązkowym gadżetem w twojej pracowni

Pracownia krawiecka powinna wyróżniać się spośród reszty pokoi. Dostosujmy ją do własnych potrzeb, by szycie ubrań było czystą przyjemnością.

Najpierw zaaranżuj wnętrze

Organizację pracowni krawieckiej warto rozpocząć od rozmieszczenia mebli. Musimy to zrobić tak, by pracowało nam się wygodnie i dobrze. Centralnym miejscem pracowni powinien być duży, wysoki stół. Dobrze, gdy będziesz miała do niego dostęp z każdej strony. Wówczas nie będziesz miała problemów z rysowaniem czy wycinaniem elementów z dużych materiałów. Kupując stół warto pomyśleć o wersji z półkami czy szafkami umieszczonymi pod blatem. Dzięki nim będziesz miała zawsze pod ręką najważniejsze narzędzia i materiały. Istotne jest także wygodne krzesło, które zagwarantuje ci komfortową pracę w pozycji siedzącej. Kolejnym krokiem jest aranżacja przestrzeni na tkaniny i dodatki. W tym celu przydadzą nam się różnego rodzaju półki, szafki, czy duża szafa. Jeśli zamierzamy kupować materiał na belce, możemy pomyśleć o specjalnym wieszaku. Jeśli chodzi o dodatki, możemy to robić w bardzo kreatywny sposób: od magnetycznych tablic przez różnego rodzaju słoiki, a na kubeczkach kończąc. Najważniejsze, abyśmy my wiedziały, gdzie możemy znaleźć to, co jest nam aktualnie potrzebne. Na koniec nie zapomnijmy o oświetleniu. Musi ono być na tyle dobre, by umożliwiało precyzyjne cięcie, czy szycie. Dlatego warto pomyśleć o kilku źródłach świata.

Potem dobierz manekiny krawieckie

Kiedy już uporasz się z meblami  i oświetleniem, możesz pomyśleć o kilku przydatnych dodatkach. Warto w swojej pracowni posiadać manekiny krawieckie. Idealnie uzupełnią wystrój pomieszczenia i nadadzą mu unikalny charakter. Manekiny są ponadczasowe i ułatwiają nam naszą pracę. Możemy na nich nie tylko eksponować gotową odzież, ale także przymierzać i dopasowywać ubrania w fazie prac. Najtańszym i najłatwiej dostępnym są manekiny krawieckie wykonane ze styropianu. Możemy je dopasowywać do naszych potrzeb, nie będziemy mieli też problemu z wbiciem w niego szpilki. Musimy tylko uważać, by nie wgnieść styropianu. Innym rozwiązaniem są manekiny krawieckie drewniane. To najbardziej elegancka forma manekina. Więcej przeczytasz o nich tutaj. Tego typu manekin jest bardzo wytrzymały, dodatkowo dodaje pracowni niepowtarzalnego klimatu. Ostatnią formą manekina są modele z możliwością regulacji wymiarów. Tego typu rozwiązanie z pewnością przyda się tym, którzy szyją ubrania o różnych rozmiarach. Niestety, manekiny te mają też swoje wady. Każda zmiana wymiaru tworzy w manekinie puste przestrzenie. W związku z tym trudno będzie wbić szpilkę, czy idealnie ułożyć materiał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here