włosy
fot.: pixabay.com

Wiele kobiet zna to z własnego doświadczenia. Późny powrót z pracy do domu, szybka kąpiel i brak energii na wysuszenie włosów. Zamiast tego, położenie się spać i czekanie, aż włosy same wyschną przez kilka godzin snu. Jak się okazuje jest to spory błąd, który może wiele kosztować. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/spanie-mokrych-wlosach-szkodliwy-nawyk/

Konsekwencje spania z mokrymi włosami

Na pozór wydaje się, że przez pójście spać z mokrymi włosami nie spowoduje niczego złego. Jednak systematyczne stosowanie takiej metody sprawia, że głowa się wychładza, a to może prowadzić do częstego bólu. Co więcej, włosy szybciej się plączą, trudniej jest je rozczesać, a w efekcie tego szybko się łamią i osłabiają. Może to doprowadzić nawet do ich wypadania i znacznego zmniejszenia objętości.

Ponadto, spanie z mokrymi włosami niejednokrotnie wywołuje zaburzenia związane z funkcjonowaniem gruczołów łojowych, przez co włosy szybciej się przetłuszczają. Jest to także dobry moment dla bakterii, aby mogły szybciej się rozwijać, przez co skóra głowy staje się narażona na różne choroby i np. wystąpienie łupieżu. Mało kto o tym wie, ale różnica temperatur może wywoływać nawet tak groźne skutki, jak skurcze mięśni ciała oraz twarzy.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnacje

Wiadomo, że kilkurazowe sytuacje, kiedy pójdzie się spać z mokrymi włosami nie sprawią od razu, że dojdzie do ich nadmiernego zniszczenia. W przypadku obaw o to, że mogą one jednak ucierpieć, należy zastosować pielęgnacje, która zminimalizuje ryzyko powstawania szkód.

W tym celu warto zamienić bawełniane poduszki na te, wykonane np. z satyny. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie odżywek pielęgnacyjnych lub olejków, które zregenerują włosy w trakcie snu. Ponadto, właścicielki długich włosów mogą na noc czesać je w luźny warkocz, dzięki czemu włosy nie będą podatne na ścieranie.

Powyższe argumenty nasuwają jednoznaczne wnioski – jeżeli ma się możliwość skorzystania z suszarki do włosów przed snem, to warto to zrobić. Pozwoli to na wyeliminowanie ryzyka późniejszego wystąpienia problemów, które mogą prowadzić do chorób czy też uszkodzeń włosów.

Przeczytaj też: http://tuts.pl/zabiegi-na-wlosy-ktorych-lepiej-nie-wykonywac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here