Wzory tatuaży a ich znaczenie

Wiele osób lubuje się w tatuażach. Coraz częściej można spotkać coraz więcej osób, których ciało prawie na całej powierzchni pokrywają różnorodne rysunki. Każdy wytatuowany na skórze znak ma zazwyczaj swoje znaczenie. Zatem co oznaczają tatuaże?
Każdy specjalista w salonie tatuażu podpowiada swoim klientom, że powinny dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego wzoru. Niektóre projekty wyglądają co prawda wręcz oszałamiająco, niemniej maja one swój ukryte znaczenie.
Kolorowe wzory z owadami oraz zwierzętami często nawiązują do starożytnej mitologii. I tak na przykład barwny motyl oznacza odrodzenie, zmianę oraz ogromna metamorfozę. W Japonii i Grecji owad ten jest uosobieniem duszy, natomiast w Chinach dwa motyle obok siebie to symbol wielkiej miłości. Na skórze wielu osób bardzo często można spotkać wytatuowane słońce. Otóż motyw ten oznacza symbol życia, odrodzenia oraz płodności. Ponadto słońce oznacza siłę, wytrwałość i nowy początek. Jest to idealny tatuaż dla tych osób, które to dostały w swym życiu drugą szansę wielką miłość.
Innym często spotykanym motywem jest czarny krzyż, który to ma nie tylko znaczenie religijne. Otóż pozioma belka krzyża jest symbolem kobiecości, zniszczenia oraz śmierci, natomiast pionowa reprezentuje mężczyznę, jego aktywność oraz pełnię życia. Warto wiedzieć o tym, ze krzyż celtycki łączy w sobie fizyczność z duchowością, natomiast gotycki oznacza ból i potężny gniew.
Innym popularnym motywem są różnorodne kwiaty, wśród których można bardzo często spotkać różę. i tak czerwona oznacza wielką miłość i pasję, czarna zawsze symbolizuję żałobę, natomiast biała niewinność.

www.oytam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here