Wakacyjna alternatywa kolonii

Beztroski czas wakacji wiąże się z odpoczynkiem i dobrą zabawą najmłodszych, którzy po pracowitym roku szkolnym pragną zapomnieć o codziennych obowiązkach związanych z nauką. Często to także dylemat rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku miarodajną rozrywkę pod fachową opieką na miarę nauczycielskich obowiązków.

Za wcześnie na wyjazd

Wiele dzieci w pierwszym etapie edukacji szkolnej nie jest przygotowanych na dłuższą rozłąkę z rodzicami, jakimi są wyjazdy na kolonie. Właśnie dlatego powstała alternatywa w postaci stacjonarnych zajęć rekreacyjnych, które funkcjonują w wielu mniejszych i większych miejscowościach na terenie całej Polski. Perspektywa zaplanowanego czasu i bezpieczeństwa pod okiem pedagogów to doskonałe zapełnienie grafika najmłodszych i spożytkowanie go na przyjemności i zabawę w grupie rówieśników. Całodniowy harmonogram zaprzecza wakacyjnej nudzie i gwarantuje dzieciom przeżywanie przygód, jakich rodzice nie są w stanie zapewnić im każdego dnia. Wykonując bowiem zawodowe obowiązki, nie mają możliwości podjęcia opieki przez cały okres wakacji.

Nowe kręgi przyjaźni

Półkolonie dla dzieci to często wejście w nowe środowisko, które pozwala dziecku na podjęcie wyzwań i, co najważniejsze, poznania nowych znajomości. Czas wakacji to doskonały moment na to, aby zawrzeć pozaszkolne przyjaźnie, które są bardzo istotne w życiu człowieka i budują umiejętności społeczne dziecka. Dostosowanie się do nowych, inne niż dotąd warunków jest wymagające, szczególnie dla najmłodszych, jednak okazuje się to idealnym wprowadzeniem do późniejszych wyjazdów kolonijnych. Półkolonie dla dzieci stanowią zatem przygotowanie do zasad i życia zorganizowanych grup wyjazdowych, jednak nadal pozostają w trybie stacjonarnym.

Brak miejsca na nudę

Dzienny harmonogram ustala bloki programowe, które budują w półkolonistach rytm dnia, a tym samym kształtują ich samodyscyplinę i samodzielność, które są bardzo ważnymi i cennymi cechami osobowości. Wymyślne i zróżnicowane zabawny natomiast uczą i rozwijają zdolności kreatywne, sportowe i inne. Dlatego właśnie półkolonie dla dzieci to bardzo dobra inwestycja rodziców w radosne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji, ponieważ nuda i bezradność, jakie często towarzyszą temu czasu, na pewno nie będą miały miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here