Nie jest tajemnicą, że wielu z nas pasjonuje się sportem. Niestety zazwyczaj ogranicza się to do jednej dyscypliny, jaką jest piłka nożna. Nasza krajowy futbol stoi jednak na bardzo mizernym poziomie; kolokwialnie rzecz ujmując, zęby bolą od patrzenia czy to na Ekstraklasę, czy też na Narodową Reprezentację. Może wobec takiego stanu rzeczy należałoby zainteresować się innymi odgałęzieniami sportu?
Obecny czas to złoty wiek dla polskiej siatkówki. Nasi zawodnicy przynoszą nam dumę, grając w najsilniejszych światowych zespołach, kluby właściwie regularnie kwalifikują się do elitarnych rozgrywek, natomiast reprezentacja osiąga wspaniałe, historyczne sukcesy, o których będziemy rozprawiać przez lata. Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, Michał Winiarski i wielu innych; ich nazwiska są odmieniane przez wszystkie przypadki.
Również piłka ręczna nie przynosi nam wstydu. Dwie najbardziej rozpoznawalne drużyny – Vive Kielce i Wisła Płock – toczą między sobą odwieczną świętą wojnę, elektryzującą nie tylko sympatyków obydwu stron, lecz również neutralnych kibiców. Ich konflikt – oczywiście rozgrywający się na płaszczyźnie sportowej – nie przeszkadza w osiąganiu międzynarodowych sukcesów, takich jak zdobywanie medali w Lidze Mistrzów czy równa rywalizacja z najsłynniejszymi nawet przeciwnikami.
Można jedynie cieszyć się, że trafiliśmy na tak utalentowane pokolenia i wysnuwać zabawny, acz niepozbawiony racji wniosek – my, Polacy, mamy chyba lepsze ręce niż nogi. W sporcie szczególnie.

www.mercante.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here