dieta tygodniowa

Plan diety na masę będzie inny niż plan diety 1200 kcal, podobnie plan diety dla mężczyzn będzie inny niż ten dla kobiet. Najlepiej będzie jeśli ułożymy od razu plan diety i ćwiczeń. Najważniejsze, o czym trzeba pamiętać, układając plan diety tygodniowej, jest to wyliczenie naszego zapotrzebowania kalorycznego.

Błyskawiczna zmiana sylwetki

Na błyskawiczną zmianę sylwetki kiedy jakaś wyjątkowa okazja zbliża się wielkimi krokami, a my musimy zmieścić się w sukienkę o rozmiar mniejszą. Dodatkową motywacja są zbliżające się wakacje i chęć założenia ulubionego stroju kąpielowego. Jeśli więc dokładnie rozplanujemy nasz plan żywienia na siedem dni i będziemy przestrzegać ważnych zasad, to po upływie siedmiu dni wynik na wadze będzie mniejszy nawet o dwa kilogramy.

Kto może korzystać z diety tygodniowej?

Dietę tygodniową poleca się przede wszystkim osobom o niewielkiej nadwadze. W przypadku większej  otyłości to lepsza będzie tradycyjna dieta długotrwała, ponieważ nie spowolni metabolizmu oraz pomoże zmienić nasze nawyki żywieniowe na lepsze. Jeśli chcemy podjąć się, to najlepiej zacząć od ułożenia planu żywienia.

zalety diety tygodniowej - jak dziala dieta siedmiodniowa

Jakie produkty są dozwolone, a jakie są zabronione?

Wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego koniecznie musimy zjeść coś do dwóch godzin po przebudzeniu. Powinno się ono składać z węglowodanów złożonych, na przykład może być to owsianka lub inne płatki bądź pieczywo pełnoziarniste, a także białka, między innymi wędlina, sery, nabiał, owoce lub warzywa. II śniadanie ma mieć formę zdrowej przekąski. Można zjeść jogurt z owocami czy z błonnikiem.
Obiad to drugi bardzo ważny posiłek, w jego składzie powinny znaleźć się węglowodany złożone w postaci kasz, makaronów razowych, ryżu brązowego. Białka w postaci mięsa, sera, jaj. Podwieczorek i kolacja powinny być mniejsze objętościowo i lekkostrawne. Na podwieczorek można zjeść jogurt lub sałatkę warzywną. Na kolację natomiast dobrze zjeść białko w połączeniu z warzywami, z ewentualnym małym dodatkiem produktu pełnoziarnistego, np. sałatkę z kurczakiem i płatkami owsianymi. Także w czasie diety tygodniowej musimy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów. Może być to woda mineralna, herbaty: zielona, czerwona lub ziołowe.

Smaczne zamienniki białych kryształków

Dieta tygodniowa, zakłada regularne spożywanie warzyw w dużych ilościach. Postarajmy się uwzględnić porcję warzyw w każdym swoim posiłku. Dodatkowo zalecane jest gotowanie warzyw i innych produktów na parze lub tradycyjne. Przede wszystkim koniecznie unikajmy słodyczy. Absolutnie nie dodawajmy białego cukru do potraw i napojów, takich jak na przykład napar ziołowy czy herbata. Oprócz cukru nie powinniśmy również dodawać soli do swoich posiłków.

Aktywność fizyczna i odpowiednie nawodnienie to podstawa

Regularne uprawianie ulubionego sportu przyspieszy spadek wagi i wyrzeźbi sylwetkę. Metabolizm przyspieszy też regularne picie wody niegazowanej. Pijmy dwa litry każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here