Romantyczne Włochy to wymarzone miejsce na wakacje. Jednym z ciekawszych regionów tego pięknego kraju to Toskania. Region ma charakter przemysłowo-rolniczy. To stąd pochodzi większość włoskich zbóż, karczochów oliwek i brzoskwiń. Znane w świecie są również toskańskie wina i oliwy. Turystycznie jest to ważne i popularne centrum. Regionalna kuchnia i wina cieszą się dużą popularnością, szeroko rozwinięta agroturystyka dysponuje bogatą bazą noclegową. W tej krainie można prawdziwie się zauroczyć. Nie bez powodu Roberto Benigni zrealizował tu romantyczne sceny z filmu „Życie jest piękne”.
Warto wspomnieć o archipelagu toskańskim, czyli grupie malowniczych wysp rozciągniętych pomiędzy Półwyspem Apenińskim a Korsyką na terenie basenu Morze Tyrreńskiego. Największą, i zarazem najbardziej znaną, z nich jest wyspa Elba.
W Toskanii jest wiele ważnych i wartych uwagi miast, jednak starając się odwiedzić najistotniejsze, należy pamiętać o Pizie i Krzywej Wieży, budowli znanej na całym świecie. Zbudowana jest z białego marmuru, liczy osiem kondygnacji. Od XIX wieku podejmowane były próby jej „prostowania”. Starania te przyniosły jednak odwrotny skutek. Wokół Krzywej Wieży rozpościera się plac Pole Cudów, na którego terenie znajduje się też Katedra zbudowana w XI wieku.

www.chilichilly.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here