Wiele młodych par po zawarciu związku małżeńskiego wcześniej lub później rozpoczyna staranie się o dziecko. Często odbywa się to bez większych przeszkód. Jednak medycyna zauważa, że z biegiem czasu coraz więcej młodych par ma problemy z zajściem w ciążę. Co ma wpływ na płodność u młodych ludzi?
Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na kobiecą płodność jest jej wiek. Wraz ze wzrostem wieku kobiety szanse na zajście w ciążę maleją. Zakończenie etapu płodności u kobiety jest stan menopauzy. Ponadto aby kobieta mogła bez problemu zajść w ciąże i ją bez komplikacji donosić jest jej stan zdrowia. Stan zdrowia kobiety ma wpływ na płodność. Pozytywnie wpływa na płodność kobiety prowadzony zdrowo tryb życia. Kobieta powinna uprawiać regularnie sport, zdrowo się odżywiać, przebywać na świeżym powietrzu, unikać stresu i używek. Te czynniki mają wpływ na płodność kobiety.
Na płodność związku ma również wpływ płodność mężczyzny. Na płodność mężczyzny ma wpływ dezydujący tak jak w przypadku kobiety – wiek. Im mężczyzna jest starszy tym jego zdolność płodności maleje. Stan zdrowia w przeszłości jak i teraźniejszości wpływają na płodność mężczyzny. Mężczyzna aby utrzymać swoją płodność na dobrym poziomie powinien prowadzić zdrowy tryb życia. Oznacza to, że powinien uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, unikać stresu i używek.
Zatem trzeba dbać o swój organizm jak najwcześniej, ponieważ przeszłość również ma wpływ na płodność u młodych ludzi.

www.gospodyni24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here