Kobieta w ciąży
fot. Pexels.com

Dla większości kobiet pierwsza ciąża jest wyjątkowym przeżyciem. Jest wielką niewiadomą. Mieszanką ekscytacji i niepewności. Jak wyglądają pierwsze miesiące ciąży?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/ciaza-jak-sie-do-niej-przygotowac/

Ciąża – nowe „zajście” w Twoim życiu

W końcu przyszedł ten magiczny czas, kiedy pomyślałaś o pierwszym dziecku. Twoje myślenie się zmieniło – do tej pory próbowałaś uniknąć ciąży, a teraz zaczęłaś świadomie wyczekiwać dni płodnych. Kupujesz w aptece pierwszy test ciążowy i z niecierpliwością wypatrujesz, czy pojawią się na nim upragnione dwie kreski. Kiedy tak naprawdę warto go zrobić? Na pewno nie zaraz po stosunku. Musisz zachować chwilę cierpliwości – dopiero po upływie 8 dni wynik testu może być wiarygodny.

Jestem w ciąży

Udało się – jesteś w ciąży! Co dalej? Niezależnie od tego, czy ciąża była starannie zaplanowana, czy stała się wynikiem niekontrolowanych miłosnych ekscytacji, to procesy zachodzące w Twoim organizmie będą podobne. Zaobserwowałaś brak miesiączki. Stale odczuwasz nudności i permanentne zmęczenie, a Twoje piersi są teraz powiększone i tkliwe. Częste wizyty w toalecie również stały się dla Ciebie codziennością. Twój partner zauważył także zmiany w Twoim zachowaniu – burza hormonów, która panuje w Twoim organizmie podczas ciąży, zapewnia Ci nieustanną huśtawkę nastrojów i wywołuje zachcianki, które kiedyś były Ci obce.

Który tydzień?

W którym tygodniu ciąży jesteś? Łatwo to obliczyć za pomocą kalkulatorów dostępnych w Internecie. Trzeba w nich podać standardową długość trwania Twojego cyklu oraz datę Twojej ostatniej miesiączki. Oczywiście od razu po wykonaniu testu ciążowego, najlepiej udać się bezpośrednio do lekarza, który poinformuje Cię o dokładnym przebiegu ciąży.

Czas oczekiwania

Ciąża trwa zwykle dziewięć miesięcy, czyli w sumie trzy trymestry – po trzy miesiące każdy. W pierwszym z nich po Twoim brzuchu nie widać zmian, więc ciąża nie jest jeszcze zauważalna gołym okiem. Ten trymestr jest najważniejszą fazą rozwoju Twojego dziecka, dlatego musisz w tym okresie szczególnie uważać na to, co jesz, pijesz i robisz. Pamiętaj – dbając o siebie, zadbasz o dziecko. Jeśli wyrobisz sobie odpowiednie nawyki, możesz mieć pewność, że cała ciąża przebiegnie bez komplikacji, a po porodzie wydasz na świat w pełni zdrowego maleńkiego człowieka.

Zobacz także: http://tuts.pl/najlepszy-miejski-samochod-dla-pan/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here