Tworząc wystrój danego wnętrza, możemy bazować na kolorze ścian i rodzaju podłóg, które już zastaliśmy, ale można też zdecydować się na ich odświeżenie czy wymienienie. Należy jednak pamiętać, że elementy takie jak okna czy drzwi raczej zostaną z nami na dłużej. Dlatego też warto wybrać je rozważnie lub też odpowiednio dostosować do nich wystrój.

Problematyczne okna

O ile drewniane okna przez większość osób są uważane za estetyczne, o tyle okna pcv raczej traktowane są raczej po macoszemu. Z jednej strony trudno się temu dziwić – okna drewniane dużo łatwiej wpisać w różnego rodzaju aranżacje wnętrz. Z drugiej jednak także okna PCV nie muszą stanowić mankamentu wnętrza.

W wielu domach i mieszkaniach spotyka się dziś okna plastikowe. Jest to kwestia przede wszystkim ich przystępnej ceny, ale także praktyczności – łatwo je wyczyścić i nie są wrażliwe na wilgoć. Często jednak o oknach PCV sądzi się, że wyglądają po prostu tanio. Stąd też bierze się problem z uwzględnieniem ich w wystroju wnętrz.

Wiele wariantów i kolorów

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wcale nie jesteśmy skazani na białe plastikowe okna. Obecnie dostępne są różne warianty kolorystyczne okien PCV, wielu zaś producentów oferuje także wersje z okleiną drewnopodobną. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej wpisać takie okna w różne wnętrza.

Dostępne są także okna w kolorach szarym czy brązowym, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają na okna plastikowe. Można także zamontować w domu okna dwukolorowe. Dzięki temu kolor strony zewnętrznej może być dopasowany do barwy elewacji, a kolor wewnątrz pozwala na stworzenie pożądanego wystroju. Nie pojawia się zatem dylemat: wybierać kolor według elewacji czy dostosowany o wnętrza.

Nowoczesne tworzywo – nowoczesne wnętrza

Okna PCV mogą całkiem zgrabnie wpisywać się we wnętrza w stylu nowoczesnym, industrialnym czy loftowym. Okna szare, czarne czy grafitowe swoją surową i wyrazistą barwą świetnie wpasują się w tego typu aranżacje. Ponadto prosta, geometryczna forma takich okien idealnie podkreśli minimalizm wnętrza.

Okna drewniane mogłyby w takiej przestrzeni wydawać się nieco nie na miejscu – jakby ktoś umieścił przez pomyłkę jeden archaiczny element w nowoczesnym wnętrzu. Ponadto plastikowe okna są łatwiejsze w utrzymaniu, co jest w cenie, kiedy na wiele rzeczy wciąż brakuje czasu.

Decydując o wystroju wnętrza, wcale nie trzeba postrzegać okien PCV jako przeszkody. Dobrze wybrane okna plastikowe mogą być całkiem wdzięczne w aranżacji, szczególnie jeśli decydujemy się na nowoczesną, nieco surową stylistykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here