Nakładanie podkładu - nie takie trudne jak je malują.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pędzli do nakładania podkładu. Ponadto znaleźć możemy również gąbeczki o różnych kształtach, wielkości, fakturze do łatwego nakładania kosmetyku. Jaki jest najlepszy sposób nakładania i co warto wybrać?
Wiele z nas codziennie rano po przebudzeniu wędruje do łazienki w celu nałożenia podkładu na twarz. Jak i czym nałożyć podkład, by utrzymywał się nieskazitelny na buzi cały dzień? Podpowiadamy.
W zależności od tego, ile chcemy przeznaczyć na pędzel do makijażu rynek oferuje nam różną półkę cenową. Znaleźć możemy pędzle już od kilkunastu złotych nawet do kilkudziesięciu,a nawet kilkuset za jeden model. Droższe pędzle wykonane są z lepszych jakościowo materiałów, włosie użyte do pędzla jest sztuczne, syntetyczne bądź naturalne. Pędzel taki musi mieć spłaszczona końcówkę, ilość włosia jest duża, struktura zbita. Przed nakładaniem podkładu pędzel troszkę moczymy wodą, by nie wchłaniał zbyt dużej ilości produktu, jaki chcemy nałożyć na twarz. Po każdym użytkowaniu należy go przemyć ciepłą wodą i mydłem, by resztki podkładu nie zasychały w środku pędzla, gdyż prowadzi to do rozwoju bakterii i może powodować choroby skóry.
Innym sposobem nakładania podkładu jest użycie gąbki, którą znaleźć możemy w sklepach stacjonarnych, lub zakupić przez Internet w dużo niższych cenach. Najtańsze gąbeczki do makijażu kosztują kilka złotych. Jedne z droższych osiągają kwotę kilkudziesięciu złotych, ale są mimo wszystko dużo tańsze od pędzli. Przed nakładaniem podkładu, tak samo jak w przypadku pędzli do makijażu, gąbeczkę należy zwilżyć wodą, by nie wchłaniała dużej ilości naszego kosmetyku do makijażu twarzy.
Jeśli nie chcemy inwestować w żadną z powyżej wymienionych rzeczy, możemy zdecydować się na nakładanie podkładu za pomocą własnych rąk. Nakładamy palcami produkt na twarz i rozprowadzamy go. Jest to jeden z gorszych sposobów na nałożenie podkładu, gdyż zużywam nadmiar produktu, który zostaje nam na dłoniach. Ponadto kosmetyk nierównomiernie rozprowadza nam się po twarzy zostawiając brzydkie smugi. Podkład nałożony palcami na twarz nie utrzymuje się zbyt długo w ładnej formie, nie wygląda naturalnie.
Czym nakładać podkład? Na rynku znajduje się bardzo dużo przyrządów do malowania w postaci pędzli i gąbeczek. Jeśli nie wiemy na co się zdecydować warto zasięgnąć porady eksperta w drogerii odwiedzając sklep stacjonarny.

www.forum-liderow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here