Wybór pokrycia dachu zależy przede wszystkim od tego, na jakim etapie się nad nim zastanawiamy. Jeżeli dokonujemy wyboru projektu domu, możemy z powodzeniem wybrać dowolny materiał. Jeśli natomiast planujemy remont i wymianę starego pokrycia, wybór zależy od stanu więźby dachowej.Na co zwrócić uwagę?
Im szczelniejsze będzie pokrycie naszego dachu, tym mniejszy spadek może mieć dach. Jest to bardzo ważne, gdyż na dachu o mniejszym spadku dłużej będzie leżał śnieg, a woda będzie spływała wolniej.

Pokrycie dachowe o niskiej szczelności można układać na dachach o małym kącie nachylenia. Trzeba jednak pamiętać, aby zastosować dodatkowe zabezpieczenia w postaci deskowania oraz wstępnego krycia.

Wybierając pokrycie dachowe na etapie projektu domu, będzie ono determinować między innymi rodzaj wstępnego krycia, czy zastosujemy folię, a nad nią ruszt, czy też sztywne poszycie.

Rodzaj dachu, a wybór materiału
Jeżeli posiadamy dach o rozczłonkowanej bryle, najlepiej jest zdecydować się na wykorzystanie materiałów o małych wymiarach, takich jak dachówki, gonty czy wióry. Dachy o dużych płaszczyznach powinno się pokrywać płytami lub blachodachówką. Podczas układania tego typu pokryć, na skomplikowanych dachach powstaje sporo odpadów. Z tego właśnie względu, wybór tańszego materiału w dużych arkuszach może okazać się niewiele tańszy, niż przy wyborze droższego materiału, o mniejszym rozmiarze.

www.insidebook.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModne rolety
Następny artykułAngielski czas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here