maszynka do włosów, czy trymer co wybrać?

Maszynka oraz trymer przeznaczone są do tego samego zadania – mają skracać niechciane włosy. Jednak między nimi są zasadnicze różnice. Każde z tych urządzeń sprawdzi się w innym zastosowaniu i u innych osób. Jak wybrać najlepsze narzędzie do strzyżenia?

Maszynki do włosów i trymery – czym się różnią?

Trymery są małymi maszynkami, które przeznaczone są do skracania włosów. Wyróżnia się kilka rodzajów trymerów. W zależności od zastosowania można podzielić je na:

trymer do brody – ich głównym zadaniem jest skracanie włosów na brodzie oraz przycinanie wąsów. W zestawie znajdują się dodatkowo różne nakładki oraz system, który reguluje wysokość cięcia.

trymer do nosa oraz uszu – jest małym urządzeniem, idealny do skracania włosów w trudno dostępnych miejscach. Składa się z obrotowych ostrzy, które świetnie golą wrażliwe miejsca.

trymer do ciała – posiada specjalną głowicę, która umożliwia strzyżenie włosów na większych powierzchniach, na przykład na klatce piersiowej.

trymer uniwersalny – najbardziej różnorodny rodzaj, posiadający kilka lub kilkanaście nakładek, które umożliwiają skracanie włosów na całym ciele.

Maszynki do włosów i trymery - które urządzenie jest bardziej skuteczne?

Maszynka do włosów, jest coraz częściej wybieranym urządzeniem do użytku w domowym zaciszu. Maszynka do włosów, którą będziemy używać nie musi posiadać wielu funkcji oraz długości strzyżenia. Zazwyczaj jest tak, że i tak używamy jednej lub dwóch długości.

Najbardziej polecana jest maszynka akumulatorowa. Wystarczy, żeby maszynka działała jednorazowo 30 min, a czas ładowanie nie był zbyt długi.

Ważny również jest materiał, z którego wykonane są ostrza. Ma to duże znaczenie, bo od tego zależy jaka będzie jakość strzyżenia i jak długo nam posłuży taka maszynka. Wybierać trzeba maszynki, których ostrza są ze stali nierdzewnej.

Jeżeli chodzi o moc maszynki. Zasada jest jedna, im większa moc, tym lepsza praca maszynki. Pod uwagę należy wziąć fakt, że wraz z mocą maszynki rośnie również jej cena. Dlatego należy się na spokojnie zastanowić, jakie urządzenie spełni nasze oczekiwania.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/golarki-precyzyjna-metoda-golenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here