Kancelaria radcowska – czym jest?

Kancelaria radcowska to miejsce pełniące usługi związane z pomocą prawną. Jakie kwalifikacje posiada osoba wykonująca taką profesję? Kiedy warto zgłosić się po wsparcie do radcy prawnego?

Co oferuje kancelaria radcowska?

Korzystając z usług kancelarii radcowskiej, można liczyć na wsparcie niemal identyczne jak to, którego udzielić może adwokat. Oba zawody, choć regulowane różnymi przepisami, są do siebie bardzo zbliżone. Radca prawny to mecenas, którego kwalifikacje wynikają z ukończenia studiów na wydziale prawa, a następnie rozpoczęcia i odbycia aplikacji radcowskiej.

W efekcie kancelaria radcowska to punkt, w którym klienci mogą uzyskać pomoc prawną. Dotyczy to zarówno udzielania konsultacji i porad czy zajmowania się tworzeniem różnorodnych pisma (jak np. opinie prawne czy akta). Dzięki zmienionym kilka lat temu przepisom, radca prawny może być także reprezentantem klienta w urzędach i sądach oraz obronić go w procesach karnych.

Kiedy zgłosić się do kancelarii radcowskiej?

Profesjonalne wsparcie prawnika potrzebne jest w wielu sytuacjach. Może to być zarówno sprawa rozwodowa, alimentacyjna, majątkowa, jak również przestępstwo czy zwykła konieczność sporządzenia jakiejś umowy. W takich momentach najlepiej skorzystać z pomocy kancelarii radcowskiej.

Na usługi radcy prawnego warto zdecydować się jednak nie tylko wtedy, gdy pojawią się jakieś kłopoty. Wiele osób odwiedza kancelarię właśnie po to, aby uniknąć problemów i komplikacji dzięki fachowej pomocy wykwalifikowanego specjalisty, który świetnie orientuje się w obowiązujących przepisach. Radca może wyjaśnić wątpliwości oraz podsunąć najkorzystniejsze rozwiązania.

Szukanie pomocy

Moment, w którym człowiek uświadomi sobie konieczność skorzystania z pomocy prawnej jest bardzo ważny. Często podejmowanie różnorodnych działań na własną rękę może mieć bardzo negatywne skutki. Kancelaria radowska i zatrudnieni w niej fachowcy to gwarancja uchronienia przed niepotrzebnymi komplikacjami. Ważne również, że specjaliści wykonujący ten zawód są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej.

Szukanie wsparcia radcy prawnego nie jest trudne. Wystarczy znaleźć właściwy punkt – najlepiej z polecenia kogoś znajomego lub po prostu przez internet. Odwiedzając takie miejsce można liczyć na poufność. Praca w kancelarii radcowskiej wiąże się z tajemnicą zawodową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here