Multifunkcyjność jest coraz bardziej w cenie. Zgrabne auta z wielkim bagażnikiem. Telefony, w których można przeglądać Internet i wysyłać dokumenty. Pokój z kuchnią… 2 w 1 są często zaprzeczeniem tezy, że gdy coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Trzeba tylko projektując wnętrze, doskonale je przemyśleć, by zachować zawsze złoty środek

Łazienka i nie tylko
Łazienka z pralnią albo siłownią to rozwiązanie w domu, w którym mamy salon kąpielowy. Gdy w pomieszczeniu zmieścimy swobodnie wannę, kabinę prysznicową i inne niezbędne urządzenia sanitarne, część pokoju możemy wykorzystać na pralnię albo siłownię. Pomieszczenia można oddzielić cienką ścianką, przepierzeniem z luksferów albo estetycznym parawanem. W miejscu na pralnię możemy ustawić regał, na którym umieścimy proszki do prania i płyny, a nawet haczyki i wieszaki do wieszania ubrań po wyjęciu ich z suszarki lub do suszenia. Z kolei siłownia w łazience powinna być wyposażona w 2-3 urządzenia do ćwiczeń (np. rowerek, orbitrek, wiosła, ławeczkę), miękką wykładzinę i odbiornik telewizyjny.

Rodzeństwo w jednym pomieszczeniu
Pokój dla dwójki dzieci to nie lada wyzwanie i często nie kaprys, ale sytuacja bez wyjścia. Najmniejszy problem jest wtedy, kiedy z jednego pomieszczenia korzystają dwie siostry lub dwaj bracia w podobnym wieku. Gdy wiek i płeć dzieci się różnią, zaczyna się wojna o każdy metr własnej przestrzeni. Na pomoc jednak idą piętrowe łóżka, na których można położyć dzieci, albo łóżka – antresole. W tym przypadku pod każdym łóżkiem, każde z dzieci może mieć swój kąt do nauki lub zabawy. Przy dzieleniu pokoju na dwa, przydadzą się wszelkie regały i szafy – z jednej strony podzielą przestrzeń na dwie, a z drugiej pomieszczą zabawki czy książki.

Kuchnia z kanapą?
Salon z aneksem to z kolei rozwiązanie niezwykle popularne nie tylko w małych mieszkaniach, ale też w sporej wielkości domach. Wspólne gotowanie wymaga przestrzeni, z drugiej strony osoba, która spędza dużo czasu przy kuchence czy zlewie nie czuje się oddzielona od reszty domowników i może być z nimi nawet wtedy, gdy gotuje. Takie rozwiązanie pozwala na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni tak, że mamy wrażenie sporego wnętrza. Jeśli bardzo chcemy oddzielić część kuchenną od wypoczynkowej, możemy zdecydować się na barek albo wyspę.

www.decotrendy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here