szafy kartotekowe

Profesjonalne szafy kartotekowe są wykorzystywane w szkołach, placówkach medycznych, a także przedsiębiorstwach usługowych, które muszą przechowywać dane osobowe swoich klientów. Najwygodniejszym sposobem na pozyskanie właściwych mebli jest ich zamówienie przez Internet. Biorąc pod uwagę wysoki wybór, warto wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych czynników, co pozwoli zakupić szafy kartotekowe dostosowane do naszych potrzeb.

Zastosowanie szafy kartotekowej

Kartoteki to wysokie szafy wyposażone w kilka szuflad. To specjalistyczne meble dostosowane do konkretnych potrzeb. Od rozmiaru wybranych szuflad zależą formaty dokumentów, które będą mogły być przechowywane w danej szafie. Najczęściej spotykane są formaty A4, A5, B5 oraz A6. Oczywiście wyróżniamy także szafy modułowe, w których dostępne są przegródki przeznaczone do kilku różnych formatów. Pierwszym krokiem do pozyskania odpowiedniego mebla jest zatem odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie dokładnie dokumenty chcemy w nim przechowywać.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Warto wybrać producenta, który zaoferuje nam szafy kartotekowe posiadające certyfikat wysokiej jakości. Musimy bowiem pamiętać, że metalowe meble same w sobie nie należą do najlżejszych, a jeśli uwzględnimy kilkadziesiąt kilogramów zawartości, ich łączna masa będzie naprawdę duża. W związku z tym, szafy kartotekowe powinny spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa.

W szafach stosuje się bardzo wytrzymałe prowadnice, które bez trudu wytrzymają obciążenia sięgające nawet do 70-80 kilogramów. Ponadto, stosuje się specjalny system, który uniemożliwia otwarcie kilku szuflad w tym samym czasie. W ten sposób wykluczone zostaje ryzyko przeważenia i wywrócenia się szafy. Producenci stosują także specjalne podkładki antypoślizgowe, które dostosowują się do podłoża i zapewniają maksymalną stabilność.

W trosce o estetyczny wygląd mebli biurowych

meble biurowe

Głównym zadaniem szaf kartotekowych jest oczywiście wysoka funkcjonalność oraz należyta ochrona gwarantowana zamkiem otwieranym pojedynczo lub centralnie. Niemniej jednak, dla wielu klientów istotny jest również wygląd wybranych mebli. Szafy kartotekowe oferowane przez renomowanych dostawców mogą zostać dopasowane kolorystycznie. Możemy wybrać spośród kilkudziesięciu kolorów w palecie RAL. Co więcej, ściany frotowe oraz boczne mogą zostać pomalowane na inne kolory. To znacznie ułatwia wkomponowanie mebli do wystroju wnętrza biurowego.

Wygoda przy zakupie szaf kartotekowych

Na koniec, warto uwzględnić takie czynniki jak: przystępna cena dostosowana do naszych potrzeb, a także wygodne opcje dostawy zamówionych mebli. Jeśli chcesz pozyskać certyfikowane szafy kartotekowe odznaczające się solidnym wykonaniem, oferta dostępna w sklepie szafy kartotekowe z całą pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. To bogaty wybór różnorodnych mebli metalowych produkowanych z myślą o należytym wyposażeniu pomieszczeń biurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here