Jak zapuścić długą brodę niczym muzycy ZZ Top? Poradnik dla każdego brodacza mniejszego i większego

0
1288

Wielbiciele muzyki lat 70-tych bardzo dobrze pamiętają pewien zespół rockowy, który miał bardzo charakterystyczny styl. Dwóch  mężczyzn z długimi brodami, którym towarzyszył jeden wąsacz nie można było pomylić z nikim innym. Mowa oczywiście o ZZ Top. Charakterystyczne szpiczasto zakończone brody były ich znakami rozpoznawczymi. Jak takową zapuścić. Poznaj poradnik dla każdego brodacza.

Czy broda krasnala będzie pasować każdemu – kto może takową wybrać?

Jeśli jesteś początkującym beardmenem to znaczy masz nieco ponad 20 lat i nie kojarzysz ZZ Top, to koniecznie musisz nadrobić braki. Być może zresztą słyszałeś takie przeboje jak Gimmie all your Lovin, czy Legs, a jeśli nie to na pewno gdzieś widziałeś wizerunki wokalisty i gitarzysty Billy Gibbonsa, a także wokalisty, klawiszowca i gitarzysty basowego Dusty Hilla. Ich brody krasnali robiły wrażenie nawet w latach 80-tych, wcześniej też były długie, ale bardziej zaokrąglone, w późniejszych latach kariery bardziej równo przystrzyżone. Tak długie brody w szczególności pasują odważnym mężczyznom, o okrągłych twarzach. Choć dobrze w nich prezentować się będą także Ci z bardziej kwadratową szczęką, czy też owalnym zarysie twarzy. Raczej nie powinni jej wybierać mężczyźni o twarzy sercowatej lub diamentowej. Podpowiadamy pierwszy typ twarzy charakteryzuje choćby Justina Timberlake’a, a drugi typ twarzy ma Johnny Deep.

A może wybierzesz wąsy lub krótką brodę a la Frank Beard – perkusista ZZ Top 

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na brodę jak u dwóch gitarzystów ZZ Top, zawsze możesz wybrać krótszą wersję, którą obecnie nosi wcześniejszy wąsacz zespołu, perkusista Frank Beard. Notabene jego nazwisko skazuje go niejako na taki image. Krótka broda i wąś to idealny zestaw dla mężczyzn o drobnej i podłużnej twarzy, jak u bębniarza ZZ Top. Oczywiście zarówno o brodę, jak i o wąsy trzeba odpowiednio dbać, a do krótkiego zarostu świetnie sprawdzi się szczotka do brody, do której dobierzesz zmiękczający i łagodzący olejek do brody.

Jak zapuścić długą brodę krok po kroku?

Przede wszystkim trudno zapuszczanie brody dzielić na etapy, jednak podobnie jak w przypadku włosów, warto przy jej regularnym wzroście od czasu do czasu nadawać jej kształt, by później dalej pozwolić swobodne rosnąć. Proces jest długi i żmudny i trzeba uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli brodę jak i Gibbonsa chcesz zapuścić od etapu lekkiego zarostu, a nie już kilkucentymetrowej brody. Jak szybko rośnie broda? Podobnie jak włosy, zatem można spodziewać się maksymalnie do 2 cm wzrostu długości w ciągu miesiąca. Zatem brodę gitarzysty ZZ Top zapuścisz w jakieś 1,5 – 2 lat, bowiem jego broda ma około pół metra długości. Na pewno nie obędzie się bez zaopatrzenia się w dobry szampon do brody bez parabenów i SLS, a także olejek do brody i kartacz. Kiedy broda osiągnie już kilka centymetrów długości potrzebny  będzie grzebień do brody.

Jak dbać o długą brodę? 

Długą brodę trzeba myć jak najczęściej. Wsiąkają w nią wszelkie zapachy, a dodatkowo bardzo się plącze. Aby wzmocnić cebulki włosowe należy dobrać odpowiednie akcesoria do pielęgnacji zarostu. Niewątpliwie szczotki do brody muszą posiadać twarde i naturalne włosie, które działa jak peeling, co w przypadku gęstej brody jest konieczne dla złuszczania martwego naskórka, aby pod brodą nie tworzyły się zaskórniki. Z kolei czesanie brody wpływa po prostu na jej estetykę i warto robić to jak najczęściej, wcierając olejki czy balsamy do brody.  Takie kosmetyki mają doskonałe, zbilansowane składniki, a takższe piękne męskie zapachy, np. piżma, czy drzewa sandałowego.

Długa broda plącze się, skręca, przy nieodpowiedniej pielęgnacji bardzo wyraźnie widać połamaną strukturę. Niezbędna jest zatem prawidłowa pielęgnacja. Taka broda może dobrze prezentować się zarówno w casualowym wydaniu, jak i tym formalnym, bo zadbana broda, niezależnie od długości prezentuje się dobrze. Jednak zamiast od razu zapuszczać brodę jak ZZ Top spróbuj najpierw krótszej wersji, abyś wiedział jak czujesz się w długiej brodzie. Dobierz brodę odpowiednio do swojego kształtu twarzy, a jeśli nie masz o tym pojęcia, pomoże wizyta u barbera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here