Gdzie najlepiej kupić telefon komórkowy?

W dzisiejszych czasach nie sposób funkcjonować bez telefonu komórkowego. Jego posiadanie jest wymagane wszędzie – w pracy, w przychodniach i w szkole, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne jest podanie danych kontaktowych. Oczywiście w dalszym ciągu wielu ludzi korzysta z telefonu stacjonarnego, ale traktują go jako dodatek do smartfona i rzadko z niego korzystają.

Gdzie najlepiej kupić telefon komórkowy?

Telefon komórkowy można kupić w każdym miejscu, które związane jest z elektroniką lub w punktach, w których można podpisać umowę z operatorem sieci komórkowej i to najczęściej właśnie tutaj użytkownicy decydują się skorzystać z możliwości wzięcia telefonu w ramach wybranego abonamentu, ponieważ płatność za sprzęt zostaje rozłożone na dogodne raty, a co za tym idzie – nie trzeba wydać dużej gotówki na jeden raz.

Dlaczego zakup telefonu u operatora może być mniej opłacalny?

Jednym z podstawowych powodów, dla których warto zastanowić się nad inną opcją zakupu, jest cena smartfona. Pomimo tego, że płatność zostaje rozłożona na dogodne raty, to okazuje się, że jeśli dobrze policzyć ile w sumie kosztuje sam telefon, okazuje się, że w sklepach z elektroniką można kupić go za 2/3 wyjściowej ceny u operatora. Dodatkowo istotny jest fakt, że każdy telefon zakupiony w sieci posiada tzw. blokadę simlock. Nie każdy wie, jak można się z nią uporać, przez co często ludzie wracają do salonu, w którym zakupili telefon i pytają, jak ściągnąć simlocka. Pytanie to pada zwykle w sytuacji, kiedy planujemy zmienić operatora sieci, wkładamy do telefonu nową kartę sim i okazuje się, że nie działa, a na ekranie wyświetlona zostaje informacja, że telefon może pracować tylko w sieci, w której został zakupiony. Na szczęście część smartfonów blokadę ma umieszczoną w oprogramowaniu i jeśli dany użytkownik chociaż trochę zna się na takim sprzęcie, jest w stanie samodzielnie ściągnąć simlocka. Niejednokrotnie zdarza się też, że aby usunąć blokadę, wystarczy wpisać odpowiednią sekwencję znaków. Niestety zdarzają się także przypadki, kiedy konieczne okazuje się oddanie smartfona do serwisu, w którym to profesjonaliści będą w stanie uporać się z powstałym problemem.

Telefony zakupione w sklepach z elektronika nie posiadają tego problemu, ponieważ nie jest na nie nakładana blokada, dlatego nie trzeba się martwić, jak ściągnąć simlocka. Jeśli spojrzeć na to również pod kątem niżej ceny, to często okazuje się, że będzie to znacznie bardziej opłacalny interes, a zbyt dużą kwotę można rozłożyć na dogodne raty.

www.anianotuje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here