Masz już dość chemii w produktach, których używasz? Chcesz być eko ? A może jesteś alergikiem? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie !

Wystarczy parę zabiegów, aby dom lśnił czystością. Ale czy w dzisiejszych czasach jest to możliwe bez użycia środków chemicznych? Czy istnieje ekologiczna alternatywa ? Okazuje się, że tak i to całkiem tania!

Podłogę z glazury albo fugi między kafelkami można posypać soda oczyszczoną, a następnie wyszorować zwilżoną szczotką. Brud zejdzie natychmiast. Do umycia glazury i sanitariatów warto wykorzystać mieszankę soli z terpentyną. Szczególnie sprawdzi się przy usuwaniu zacieków na wannie i umywalce.

Nie warto również sięgać po chemiczne środki do udrażniania rur. Wystarczy wlać do odpływu zlewu, umywalki lub wanny, pół szklanki sody, a potem zalać ją szklanką octu. Po kilku minutach, gdy mikstura zacznie się pienić, należy ją spłukać ciepłą wodą.

Aby w pralce nie tworzył się kamień, należy do każdego z podajników na detergenty wlać po pół szklanki octu. Następnie należy pustą pralkę ustawić na pranie w temperaturze 90 stopni.

Z kamieniem na bateriach łazienkowych oraz w kuchni, świetnie poradzi sobie ocet. Należy namoczyć w nim chusteczki higieniczne i przyłożyć do powierzchni baterii, na 20 minut. Następnie trzeba przetrzeć oczyszczone miejsce wilgotną gąbką.

Brzydki zapach w lodówce pochłonie przecięta na pół cytryna. Kładziemy owoc na półce i zostawiamy na 24 godziny.

Jeśli zależy nam by dbać o czystość w domu w sposób ekologiczny, warto rozważyć zakup parowego mopa. Dodatkowo jest to idealne wyjście dla alergików. Ceny są zróżnicowane ale każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Takie eco sposoby nie są pracochłonne, a do tego wydamy na nie znacznie mniej pieniędzy niż na zwykłe środki chemiczne.

www.snikersik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here