Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca nadchodzi czas na uprzątnięcie przydomowych ogródków, tarasów i balkonów oraz nadanie im nowego, radosnego charakteru. By udekorować je w odpowiedni sposób, wystarczy wybrać rośliny, które nie zmarnieją w chłodniejsze, marcowe lub kwietniowe dni i wytrzymają aż do lata.

Bratki to jedne z najradośniejszych i najbardziej kolorowych kwiatów, które charakteryzuje wysoka odporność na przymrozki. Ich wielką zaletą jest długi okres kwitnienia, a dzięki prawdziwej palecie barw i aksamitnemu połyskowi płatków, można z nich stworzyć interesujące kompozycje. Równie odpornymi kwiatami na niesprzyjające warunki atmosferyczne są pierwiosnki, które także możemy hodować w domu. Wiosną, w sklepach ogrodniczych, jest spory wybór pierwiosnków bezłodygowych, których odmiany są równie barwne. Połączenie braków i pierwiosnków wygląda bardzo ciekawie, jeżeli umieścimy je w drewnianych skrzynkach na tarasie lub pojedynczo, w betonowych doniczkach, na zewnętrznym parapecie okna.

Jeżeli posiadamy większy balkon, warto wstawić na niego niewielki, drewniany stolik i krzesła przyzdobione kolorowymi poduchami. W takiej scenerii wypicie popołudniowej kawy czy herbaty będzie prawdziwą przyjemnością. Na stół można postawić doniczki z jaskrami azjatyckimi, których kolorowe pomponiki nadadzą miejscu ciekawego charakteru. Jeżeli natomiast wolimy minimalizm, można postawić też stokrotki. Do stworzenia wiosennych dekoracji balkonu i tarasu nadają się też tradycyjne kwiaty, takie jak tulipany, hiacynty, szafirki czy narcyzy.

www.gminachorzele.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here