Czym karmić krolika?

Króliki to niezwykle milutkie zwierzątka futerkowe. Niegdyś króliki zazwyczaj hodowano w wiejskich gospodarstwach i upieczone mięso z królika często gościło na wielu stołach. Dziś oprócz królików hodowanych w celu konsumpcji, w wielu sklepach zoologicznych można zakupić króliczki miniaturki, które to są uwielbiane przez niezliczoną ilość dzieci. Taki królik hodowlany jest ulubionym pupilkiem w wielu polskich domach. Zatem co mogą jeść króliki?
Otóż podstawowym pożywieniem wszystkich ras królików jest oczywiście siano oraz trawa najlepiej z kończyną.
Ulubionym pokarmem królików miniaturek są także warzywa, owoce,
suszone zioła oraz gałązki.
Naturalną dietę warto też uzupełniać specjalną karmą dla królików, w postaci granulatu którą to można zakupić w każdym sklepie zoologicznym. Posiadając domowego królika warto pamiętać o tym, aby regularnie poić go czystą wodą. Podstawowy składnik menu króliczka miniaturki, którym jest również siano można bez problemu zakupić w wielu hipermarketach. Taka gotowa mieszanka zawiera cenne dla królika wysuszone trawy, zioła oaz kwiaty. Ponadto kupując siano dla królika w sklepie mamy pewność, że nie zawiera ono składników nieodpowiednich dla naszego pupilka.
Siano nie tylko odżywia każdego królika, lecz także pełni bardzo ważną rolę w jego układzie trawiennym. Zawarty w nim błonnik stymuluje żołądek oraz jelita do wydalania pokarmu, co jest bardzo ważne w sytuacji słabej perystaltyki jelit tego zwierzęcia.Ponadto siano pomaga też w procesie naturalnego ścierania zębów.
Wśród warzyw, którymi to możemy nakarmić naszego królika można wymienić marchew, seler, pietruszkę, buraki, bazylię, miętę oraz koperek. Z kolei szpinak może królik jeść w niewielkich ilościach.
W menu królika mogą też znajdować się jabłka, gruszki, truskawki, pomarańcze, ananasy, brzoskwinie oraz grapefruity.

www.kosmetomania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here